Wiadomości

  • 3 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1081

Pijacki długi weekend na drogach regionu...

Większość z nas przez długi weekend cieszyła się odpoczynkiem. Oczywiście były osoby, które pracowały. Zawsze ktoś musi pracować, by inni mogli wypoczywać. Wśród pracujących nie zabrakło policjantów z drogówki, którzy na brak zajęć nie narzekali. Pijani kierowcy znów pokazali na co ich stać. Poniżej mała wyliczanka bo w jednym zdaniu ciężko to będzie ująć.

441176655 1176227700041991 8977609712824671434 n
Obywatelskie ujęcie pijanej kierującej na skrzyżowaniu Wita Stwosza i Krzywoustego w Bielsku-Białej - 1.06.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Za długi weekend przyjmuje się czas od popołudnia 29 maja do końca 2 czerwca. To tylko 4 dni z małym hakiem, a jakże nerwowe na drogach naszego regionu. Poniższe dane dotyczą tylko interwencji realizowanych przez KMP w Bielsku-Białej. I tak:

W środę, 29 maja w Mazańcowicach zatrzymano kierowcę, który prowadził mimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 66-latek wydmuchał 2,5 promila

W czwartek, 30 maja w Bielsku-Białej zatrzymano do kontroli 38-letniego mężczyznę. Wynik badania trzeźwości to 1,5 promila. Podczas weryfikacji bazy danych wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia w Bielsku-Białej zatrzymano 47-latka z wynikiem 2,5 promila. Nie ciążył na nim żaden zakaz ale to kwestia czasu.

W piątek, 31 maja nie zatrzymano żadnego pijanego kierowcy

W sobotę, 1 czerwca zatrzymano jednego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów (był trzeźwy). Na ul. Krzywoustego w Bielsku-Białej doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanej kierującej. Kobieta wydmuchała 1,3 promila, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Z kolei w Pisarzowicach nietrzeźwy 20-latek wypadł z drogi, czym doprowadził do poważnych obrażeń swojej pasażerki. Piszemy o tym tutaj.

W niedzielę, 2 czerwca na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej do kontroli zatrzymano kierowcę Peugeota. Był trzeźwy ale jego zachowanie budziło spore wątpliwości u mundurowych. Poddano go kontroli tzw. narkotestem, który wskazał wynik pozytywny. 38-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i skierowano na dodatkowe badania, które precyzyjnie wskażą co i ile zażywał, oraz jaki to miało wpływ na jego zdolności psychomotoryczne. W Czechowicach-Dziedzicach zatrzymano kobietę z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, natomiast kontrola w Kozach wykazała 2,5 promila u kierowcy Audi.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.