Wiadomości

  • 3 czerwca 2024
  • wyświetleń: 256

Kilkudniowy wypad z Bielska-Białej - gdzie można pojechać?

Materiał partnera:

Pomysłów na kilkudniowy wypad może być wiele, zwłaszcza w Polsce, gdzie nie brakuje pięknych i urokliwych miejsc. Chcąc wyruszyć np. z Bielska-Białej również mamy do dyspozycji wiele możliwych kierunków. Gdzie można pojechać na parodniowy wypad? Podpowiadamy!

podróże,wakacje
fot. Freepik


Bielsko-Biała - świetne miejsce wypadowe na kilkudniowy wypadBielsko-Biała, miejscowość położona u stóp Beskidów, jest doskonałym punktem wypadowym dla wszystkich osób, które pragną połączyć wypoczynek z odkrywaniem atrakcji zarówno kulturalnych, krajobrazowych, jak i historycznych. Poniżej przedstawiamy propozycje na kilkudniowe wycieczki, które mogą wzbogacić doświadczenia każdego podróżnika.

Zakopane - widok na zapierający dech w piersiach TatryOkoło dwóch godzin od Bielska-Białej znajduje się Zakopane, nazywane również zimową stolicą Polski. To idealne miejsce na kilkudniowy wypad zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Zakopane to idealny kierunek dla miłośników górskich wędrówek oraz wszystkich tych, którzy wolą wypoczywać w góralskiej karczmie czy też korzystać z lokalnych term. Podczas pobytu warto wybrać się np. kolejką linową na Kasprowy Wierch, a także odwiedzić Dolinę Kościeliska czy Morskie Oko wraz z Czarnym Stawem, które zachwycają pięknymi krajobrazami i możliwością obcowania z górską przyrodą.

Częstochowa - duchowe serce PolskiW dość bliskiej odległości od Bielska-Białej znajduje się Częstochowa. Miasto to znane jest przede wszystkim z Jasnej Góry, czyli ważnego ośrodka kultu religijnego i pielgrzymkowego. Miejsce to z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej przyciąga co roku rzesze wiernych oraz turystów. Ośrodek ten jest nie tylko miejscem modlitwy, lecz także znaczącym zabytkiem z bogatą historią, obejmującą m.in. obronę przed Szwedami. Częstochowa oferuje także inne atrakcje, takie jak liczne muzea, parki oraz zabytki architektury.

Kraków - miasto królów i dawna stolica PolskiKolejnym miejscem, do którego warto się udać na kilkudniowy wypad z Bielska-Białej jest Kraków - jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. To istna skarbnica zabytków, kultury i śladów dawnej historii. Będąc tutaj, warto odwiedzić Wawel, gdzie znajduje się m.in. królewska katedra i zamek, a także przespacerować się po urokliwym Rynku Głównym z Sukiennicami i Kościołem Mariackim.

Z kolei dla miłośników sztuki i historii Kraków oferuje liczne obiekty kulturalne, w tym Muzeum Narodowe i Fabrykę Schindlera. Krakowskie kazimierskie uliczki pełne są klimatycznych kawiarni i restauracji, gdzie można delektować się lokalnymi przysmakami. Chcąc odwiedzić to historyczne miasto i poznać wszystkie jego atrakcje oraz tajemnice, warto skorzystać z połączeń kolejowych oferowanych przez PKP Bielsko, dzięki którym bez problemu dostaniemy się do Krakowa.

Szczyrk - górska miejscowość idealna na kilkudniowy wypadSzczyrk to miejscowość położona w niedalekiej odległości od Bielska-Białej. Miasto to, jest bardzo popularnym kierunkiem wybieranym przez wszystkich, którzy chcą odpocząć na łonie natury pośród masywów górskich. W zależności od pory roku można tam liczyć na wiele atrakcji. Latem popularne są tu m.in. liczne trasy rowerowe oraz szlaki piesze prowadzące na wiele okolicznych szczytów Beskidu Śląskiego, takich jak Skrzyczne czy Barania Góra. Z kolei zimą Szczyrk oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych.

Oświęcim - historia, którą trzeba znaćOkoło godziny jazdy od Bielska-Białej znajduje się Oświęcim, czyli miasto znane przede wszystkim z Muzeum Auschwitz-Birkenau. To były nazistowski obóz zagłady, który obecnie pełni funkcję pomnika historii, stanowiąc przy tym przestrogę dla przyszłych pokoleń. Wizyta w Oświęcimiu to emocjonalne doświadczenie, które zmusza do refleksji nad mrocznymi kartami historii ludzkości.