
Wiadomości
- 1 czerwca 2024
- 4 czerwca 2024
- wyświetleń: 3615
Drzewa na bielskich "Błoniach" potrzebują odpoczynku. Zostały zagrodzone
Na terenie bielskich "Błoni", wyznaczono strefę ochrony drzew. Jej celem jest opieka nad dwoma majestatycznymi dębami szypułkowymi, które tam rosną. Strefa przybrała formę wygrodzonego palikami i liną obszaru, oznakowanego stosownymi tabliczkami.

Utworzenie strefy ochrony drzew było konieczne z uwagi na zagęszczenie gleby wokół dębów - jest zbyt zbita, by korzenie mogły zdrowo się rozwijać.
Projekt dotyczący ochronny drzew z inicjatywy Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji opracował certyfikowany inspektor drzew z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
ZOBACZ TAKŻE

Odwilż tylko na chwilę? Pogoda w regionie nadal pod znakiem zapytania

Spór wokół Placu Wojska Polskiego. Petycja mieszkańców kontra władze miasta

Gorący tematZielona inwestycja w Bielsku-Białej - powstanie park naturalistyczny. Ruszył przetarg

Witraż, który czeka na ponowne odkrycie

Gorący temat[FOTO] Sylwester na Klimczoku. Kiedy świętowanie zamienia się w dewastację

Głos mieszkańców nie milknie - Wapienica walczy o pumptrack
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

