Wiadomości

  • 29 maja 2024
  • 1 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1652

Bielsko-Biała areną niezwykłej gry miejskiej. Aplikacja łączy historię, edukację i rozrywkę

Bielsko-Biała, malownicze miasto w sercu Beskidów, stało się areną niezwykłej gry miejskiej, która łączy historię, edukację i rozrywkę. Ta innowacyjna inicjatywa została stworzona przez uczniów Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej w ramach projektu partnerskiego Erasmus+.

bielskobiala,bielskoinfo,lovebb,bielsko,instabielsko,bielsko_biała,fotodnia,instagram
Bielsko-Biała areną niezwykłej gry miejskiej. Aplikacja łączy historię, edukację i rozrywkę · fot. bielsko.info


Projekt "Gry mobilne narzędziem podnoszącym jakość i atrakcyjność kształcenia zawodowego" ma na celu rozwijanie umiejętności cyfrowych, językowych i kulturowych uczestników.

Fabuła gry opiera się na legendzie o zbóju Klimczoku, jednej z najbardziej znanych postaci lokalnego folkloru. Gra miejska została zaprojektowana z myślą o zarówno mieszkańcach, jak i turystach, którzy chcą poznać Bielsko-Białą w nietypowy sposób. Celem gry jest nie tylko zapewnienie rozrywki, ale także edukacja, praktyczna nauka języka angielskiego i promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Gra rozpoczyna się w centrum Bielska-Białej, przy pomniku Reksia, gdzie gracze otrzymują pierwsze wskazówki. Trasa prowadzi przez najpiękniejsze zakątki miasta, takie jak Zamek Sułkowskich, Rynek, katedrę św. Mikołaja i wiele innych historycznych miejsc. Uczestnicy muszą rozwiązać różnorodne zagadki i łamigłówki, które nawiązują do legendy o Klimczoku i odkrywają fragmenty jego historii. Każde zadanie jest przygotowane w taki sposób, aby wymagało interakcji z otoczeniem, co pozwala na lepsze poznanie miasta i jego kultury.

Grę można łatwo uruchomić za pomocą darmowej aplikacji ActionTrack dostępnej w Sklepie Play i AppsStore, a następnie zeskanować kod QR znajdujący się na poniższym plakacie.

Bielsko-Biała areną niezwykłej gry miejskiej. Aplikacja łączy historię, edukację i rozrywkę
fot. Materiały prasowe


Bielsko-Biała areną niezwykłej gry miejskiej. Aplikacja łączy historię, edukację i rozrywkę
fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.