Wiadomości

  • 30 maja 2024
  • wyświetleń: 13490

Jedni spacerują, inni nie mają się jak dostać do swoich domów. Ciężka sytuacja na Srebrnej

Jadą na błonia i parkują auta tak, że innym utrudniają dostanie się na własne posesje. Mieszkańcy ulicy Srebrnej apelują, by ostatecznie uporać się z brakiem parkingu w okolicy ich domów.

Błonia Mikuszowickie
Jedni spacerują, inni nie mają się jak dostać do swoich domów. Ciężka sytuacja na Srebrnej · fot. Roman Matyja


Mieszkańcy Bielska-Białej przypominają o konieczności poprawy bezpieczeństwa na ulicy Srebrnej w Mikuszowicach Śląskich. Chodzi o to, by osoby zamieszkałe w posesjach tej właśnie ulicy zgłaszają problem związany z częstym zastawianiem ich wejść do domów przez kierowców, którzy pozostawiają swoje pojazdy wzdłuż drogi.

- Dotyczy to w szczególności dni weekendowych, kiedy prawie cała ulica Srebrna stanowi parking samochodowy. Sytuacja ta trwa już kilka lat, a nasilenie następuje w okresach letnich. Pobliskie Mikuszowickie „Błonia" są miejscem do rekreacji dla mieszkańców naszego miasta, niestety pozbawione są parkingu, który mógłby pomieścić odpowiednią liczbę pojazdów - podkreśla radny Roman Matyja, który postanowił zająć się sprawą.

Przedstawiciel mieszkańców dodaje, że niektórzy kierowcy pozostawiają swoje auta nawet na trawniku, na terenie błoni.

- Wiem, że problem braku miejsc parkingowych jest tematem trudnym do rozwiązania, chociażby z powodu dużych nakładów finansowych potrzebnych do budowy miejsc parkingowych, ale musimy się z tym problemem zmierzyć. Popierając prośbę mieszkańców ulicy Srebrnej, dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na ulicy przy której mieszkają, zwracam się do pana prezydenta z myślą, że uda się znaleźć szczęśliwe rozwiązanie tego tematu - zaapelował.

Ratusz jeszcze do opisanego problemu się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.