Wiadomości

  • 22 maja 2024
  • wyświetleń: 300

Wizjer do drzwi z kamerą WiFi - jak działa?

Materiał partnera:

Współczesne wizjery znacznie wykraczają poza rolę standardowych narzędzi pozwalających sprawdzić dyskretnie, kto stoi za naszymi drzwiami. Urządzenia te występują w wersji ukrytych kamer do drzwi, ułatwiających pełną kontrolę obszaru przed domem. Czym jest wizjer z kamerą, jak działa i co warto wiedzieć o jego funkcjonalności? Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Wizjer do drzwi z kamerą WiFi - jak działa?
fot. pixabay.com


Praktycznie każde, współczesne drzwi posiadają wizjer (zwany potocznie „judaszem”). To specjalny element, który ułatwia spojrzenie np. na klatkę schodową czy przestrzeń przed drzwiami do domu. Nie zdradza naszej obecności, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo. Standardowy wizjer wymaga jednak, abyśmy byli obok drzwi, kontrolując kto chce się dostać do naszego domu. Wizjer z kamerą zwiększa możliwości.

Co warto wiedzieć o wizjerze z kamerą? Co to takiego?Wizjer z kamerą przypomina standardowego „judasza”. Spełnia też jego rolę, umożliwiając kontrolę fizyczną tego, kto stoi za naszymi drzwiami. Funkcjonalność tego sprzętu zwiększa jednak wbudowana kamera.

Dzięki niej, możesz zobaczyć, kto stał koło Twoich drzwi, także pod Twoją nieobecność. Wbudowany w wizjer sprzęt rejestruje obraz (jeżeli ma wbudowany czujnik ruchu, włącza się tylko, gdy wykryje poruszający się obiekt), a następnie przekazuje go na skonfigurowany serwer.

Nowoczesna kamera do drzwi oparta jest na wbudowanym module WiFi. Dzięki temu urządzenie łączy się z Internetem poprzez sieć lokalną, a nagrania przesyłane są w czasie rzeczywistym do dedykowanej chmury. System umożliwia również kontrolę stanu bieżącego w danym momencie, w trybie „na żywo”.

Całość jest bardzo dyskretna i nie rzuca się w oczy. Osoba stojąca przed obiektywem nie zdaje sobie sprawy, że jest nagrywana. To znacznie zwiększa możliwości urządzenia.

Wizjer do drzwi z kamerą WiFi
Nowoczesne wizjery umożliwiają podgląd stanu faktycznego zdalnie - dzięki technologii WiFi · fot. Materiały własne


Jakie zastosowanie ma wizjer do drzwi?Kamera do drzwi ma bardzo szerokie zastosowanie i sprawdza się w działaniach inwigilacyjnych, a także prewencyjnych. Kiedy warto pomyśleć o jej montażu?

  • Ochrona mienia przed kradzieżą - kamera w wizjerze nie tylko nagra moment włamania (pokazując, kto dokonał kradzieży), ale też zaalarmuje, że złodzieje próbują dostać się do środka. Dzięki temu znacznie zmniejszy potencjalne szkody związane z tym. Może też chronić przed wandalizmem. Sprawdza się tutaj w domu i w biurze.
  • Zabezpieczenie mienia firmowego przed szpiegostwem - dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, kto wchodzi i wychodzi z firmy. Weryfikacja takich nagrań pozwoli ustalić ewentualnych szpiegów przemysłowych.
  • Pozyskiwanie dowodów zdrady - kamera tego rodzaju umożliwia zarejestrowanie momentu wchodzenia i wychodzenia współmałżonków, a także pozwoli na nagranie momentu „odwiedzin” kochanki lub kochanka pod naszą nieobecność.


Poza tym kamera do drzwi ułatwia sprawdzenie, czy odwiedził nas kurier (pozwoli to na złożenie reklamacji popartej dowodami). Poza tym wizjer z kamerą umożliwia wszelką kontrolę nad domokrążcami, niechcianymi kontrolerami czy podejrzanymi osobami z zewnątrz, które podchodzą pod nasze drzwi. Nie musisz już wstawać z kanapy, aby zobaczyć, kto stoi w pobliżu i chce Cię odwiedzić.

Modele, które warte są inwestycjiNa rynku pojawia się coraz więcej wizjerów do drzwi, które pełnią przy okazji rolę ukrytej kamery. Warto stawiać na sprawdzone urządzenia, bo marnej jakości kamery (szczególnie pochodzenia azjatyckiego) mogą nie spełniać swojej roli.

Jakie modele są więc warte swojej ceny? Z pewnością kamera w wizjerze IP-91 WiFi realistyczny judasz do drzwi. Urządzenie to nie budzi żadnych podejrzeń i pełni funkcję wizjera. Łączy się z WiFi, umożliwiając zdalne podglądanie przestrzeni na klatce schodowej albo przed domem. Sprzęt ma bardzo szeroki kąt widzenia (170 stopni) i jest niezwykle proste w montażu. Sprzęt jest zasilany sieciowo, a dzięki temu zawsze będzie gotowy do działania.

Co ważne, prezentowany model ma czytnik kart pamięci (nagrania zapisują się też w formie fizycznej). Dzięki specjalnej aplikacji sprzęt jest kompatybilny z większością współczesnych tabletów czy telefonów komórkowych. Ułatwi kontrolę nad mieniem, podczas nieobecności.

Drugim „judaszem”, który warto polecić jest kamera w judaszu, kamera IP-90 WiFi wizjer do drzwi. To urządzenie nadaje się do dyskretnego obserwowania obrazu nawet na bardzo szerokich klatkach schodowych czy przed domem. Kamera ma szerokokątny obiektyw obejmujący obszar 180 stopni. Wbudowane diody LED umożliwiają z kolei obserwację otoczenia nawet po ciemku.

Wizjer do drzwi z kamerą WiFi
IP-90 to ciekawy wizjer o szerokokątnej kamerze. Może nagrywać w ciemności · fot. Materiały własne


Urządzenie zasilane jest przewodem USB (można go podłączyć do zwykłej ładowarki) i w sposób stabilny łączy się z siecią WiFi. Podobnie jak IP-91 umożliwia obserwację otoczenia w trybie „na żywo”.

Warto zapoznać się z ofertą tego typu urządzeń i zamontować je u siebie. Niezależnie czy masz firmę czy chcesz ochronić dom, ukryta kamera daje ogromne możliwości pozwala beż żadnych obaw zostawić mieszkanie czy biuro podczas wyjazdu służbowego lub urlopu.