bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2013
  • wyświetleń: 3013

Runęła ściana browaru

W Bielsku-Białej na chodnik runęła ściana budynku byłego browaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

browar, ściana, katastrofa budowlana
Runęła ściana browaru · fot. Radio Bielsko


Do zdarzenia doszło przy ul. Cieszyńskiej w sobotnie popołudnie. Policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie przed godz. 17:00.

Na miejscu interweniowały straż pożarna, policja i nadzór budowlany. Fragment ulicy Cieszyńskiej na wysokości byłego browaru jest zamknięty dla ruchu samochodów. Działania strażaków polegały na zbiciu odstającego tynku. - Czekamy teraz na koparkę, tak żeby usunąć wszystkie niestabilne cegły i pustaki - powiedział dowódca akcji st. asp. Rafał Walasik z bielskiej PSP. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone.

Wiadomo, że jest pozwolenie na rozbiórkę budynku, którego ściana zwaliła się oraz innych budynków byłego browaru u zbiegu ulic: Browarnej i Cieszyńskiej. Rozbiórka trwa od jakiegoś czasu.

Odcinek ul. Cieszyńskiej będzie zamknięty na czas działań straży pożarnej. Później, najprawdopodobniej zamknięty dla ruchu będzie jeden pas jezdni. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone taśmami.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.