Wiadomości

  • 7 maja 2024
  • wyświetleń: 196

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - czy warto ją brać?

Materiał partnera:

Jeśli jesteś właścicielem obiektu budowlanego, to możesz zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jest to godna polecenia alternatywa dla kredytów zaciąganych w banku, które wiążą się z wysokimi wymaganiami, sporą ilością formalności do załatwienia i wydłużonym czasem oczekiwania. Pożyczki pod zastaw działki lub nieruchomości są udzielane przez instytucje pozabankowe, także osobom bez zdolności kredytowej.

dom


Pożyczka pozabankowa sposobem na szybki zastrzyk pieniędzyJeśli chcesz szybko i łatwo pozyskać pieniądze, to zdecyduj się na pożyczkę pozabankową, w przypadku której możesz liczyć na mocno uproszczoną procedurę i brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o uzyskiwanych comiesięcznych dochodach. Chwilówki pozwalają na zaciągnięcie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w jeden dzień, często w kilka godzin. Na spłatę zobowiązania masz najczęściej miesiąc, ale okres ten może wynosić też 60 dni. Nie brakuje pożyczek pozabankowych na raty. Zaciągniesz je przez internet. Formalności są ograniczone do minimum, a do wnioskowania wystarczy podanie danych widniejących na dowodzie tożsamości, czyli dowodzie osobistym. Masz możliwość zaciągnięcia pożyczki dostępnej przez 24 godziny, bez wychodzenia z domu.

Przelew weryfikacyjny wykonasz poprzez wysłanie przelewu na symboliczną kwotę ze swojego konta bankowego na rachunek pożyczkodawcy. Niektóre instytucje finansowe mają w swojej ofercie pożyczki przez SMS, poprzez aplikację mobilną. Przez stronę internetową pożyczkodawcy możesz wnioskować o pożyczkę gotówkową, na dowolny cel. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczone przez Ciebie pieniądze błyskawicznie znajdą się na podanym przez Ciebie koncie bankowym. Możesz nawet znaleźć w internecie pożyczki bez weryfikacji konta i bez przelewu identyfikacyjnego. Istnieją również pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości lub działki.

Czym jest pożyczka pod zastaw domu?Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest czymś w rodzaju połączenia kredytu hipotecznego z pożyczką gotówkową. Możesz liczyć na dodatkowy zastrzyk pieniędzy, które przeznaczysz na dowolny cel. Są one pożyczane w firmie finansowej uznającej za zabezpieczenie spłaty nieruchomość, której jesteś prawnym właścicielem. Może być to zarówno dom, jak i mieszkanie oraz działka budowlana. W ten sposób na nieruchomości zostaje ustanowiona hipoteka.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, bo pożyczki pod zastaw nieruchomości charakteryzują się niskim oprocentowaniem na poziomie kilku procent. Kolejną zaletą będzie minimum formalności. Pożyczki pod zastaw nieruchomości zaciągniesz najczęściej na dowód osobisty. Potrzebne będą Ci także dokumenty, które potwierdzą własność budynku/działki i uzyskiwany dochód. Możesz też liczyć na długi okres spłaty. Pożyczki pod zastaw nieruchomości przyznawane są do kilku lub nawet kilkudziesięciu lat, w zależności od wybranej instytucji.

Jakie zalety i wady mają pożyczki pod zastaw nieruchomości?Pożyczki pod zastaw nieruchomości to gwarancja bezpieczeństwa, bo umowa jest regulowana Kodeksem Cywilnym. W ten sposób Twoje interesy są chronione. Umowa ma na celu zabezpieczenie wierzytelności. Zawiera też zapisy dotyczące zasad spłaty zobowiązania. Możesz liczyć na otrzymanie gotówki na dowolny cel. Do wyboru masz raty równe lub malejące, podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego.

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości możesz przeznaczyć na cele konsolidacyjne. Jest ona też świetną opcją w przypadku niejasnej historii kredytowej, problemów finansowych (brak historii BIK, brak konieczności posiadania zdolności kredytowej). Decyzję otrzymujesz bardzo szybko. Możesz liczyć na finansowanie do 50% wartości nieruchomości. Z wad pożyczek pod zastaw nieruchomości/działki zalicza się wysokie koszty, ryzyko utraty mienia przy braku spłaty. Pamiętaj też, że nie wszystkie nieruchomości są akceptowane ze względu na zbyt niską wartość.