bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2013
  • 2 marca 2013
  • wyświetleń: 2233

Złaz ma przybliżyć historię miasta

Za nami:

Nadchodzi dobra okazja, by zapoznać się z historią stolicy Podbeskidzia. W sobotę 2 marca w Bielsku-Białej odbędzie się złaz turystyczny.

plac wojska polskiego
Złaz ma przybliżyć historię Bielska-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Złaz turystyczny pod hasłem „Bielsko-Biała bliżej nas” organizują oddział PTTK "Podbeskidzie”, Gmina Bielsko-Biała, Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej i Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

Organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom historię miasta wraz z jego zabytkami, architekturą i kulturą, poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, a także umożliwić zwiedzenie zabytkowych miejsc użyteczności publicznej, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających.

W ramach złazu organizatorzy proponują cztery trasy po mieście, które będzie można przejść wspólnie z przewodnikiem. Trasa I - „Szlakiem bajkowych postaci”, trasa II - „Śródmieście Bielska”, trasa III - „Śródmieście Białej” oraz trasa IV - „Bielsko-Biała - miasto wielu kultur”. Możliwe będzie także zwiedzanie wybranych obiektów zabytkowych, jak Teatr Polski, Sala Sesyjna w Ratuszu czy Sala Redutowa Hotelu pod Orłem.

Zainteresowane osoby oraz grupy szkolne powinny zgłosić chęć uczestnictwa w złazie „Bielsko-Biała, bliżej nas” do wtorku 26 lutego w siedzibie Oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 9. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 33/ 812 00 24.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.