Wiadomości

 • 9 kwietnia 2024
 • 10 kwietnia 2024
 • wyświetleń: 744

ekarmy24.pl: Kleszcze to zagrożenie dla Twojego pupila! Szeroki wybór środków przeciwkleszczowych

Artykuł sponsorowany:

W tym roku wiosna przyszła wcześniej niż zazwyczaj. Cieplejsze dni sprzyjają dłuższym spacerom z naszymi pupilami, co nas bardzo cieszy. Jednak wiosna to również pora, kiedy uaktywniają się kleszcze, które przenoszą choroby groźne dla naszych czworonogów.

ekarmy24.pl


Warto zatem zabezpieczyć swojego pupila przed przykrymi konsekwencjami ukąszenia przez kleszcze i inne pasożyty. Na rynku dostępnych jest wiele różnych środków przeciwkleszczowych, ale jak wybrać ten odpowiedni?

Sklepy zoologiczne ekarmy24.pl oferują szeroki wybór środków przeciwkleszczowych, a nasi doświadczeni pracownicy pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt dla Twojego pupila.

Jak można zabezpieczyć pupila przed ukąszeniem kleszcza lub innymi pasożytami?Jest kilka skutecznych metod, a są one zależne od kondycji zwierzaka, rodzaju sierści oraz sposobach jego aktywności.

Obroże Foresto to obroża przeciwkleszczowa, która działa przez 8 miesięcy. Zawiera ona substancję czynną, która uwalnia się stopniowo i rozprowadza po skórze zwierzęcia, odstraszając kleszcze i pchły. Obroża jest wodoodporna i nie wymaga częstego zdejmowania.

Krople Advantix to preparat spot-on, czyli płyn do nakrapiania na skórę zwierzęcia. Działa on przez 4 tygodnie i chroni przed kleszczami, pchłami, komarami i meszkami. Advantix jest łatwy w aplikacji i szybko się wchłania.

Krople Fiprex dla psów lub kotów, mają skuteczność około 4 tygodni. W przypadku stosowania kropli należy pamiętać, że pies lub kot po podaniu kropli nie może być kąpany przez ok. 2 dni. W tym czasie psy również nie powinny pływać lub zamaczać się w wodzie np. podczas zabawy.

Obroże Kiltix występujące w trzech rozmiarach - dla psów małych, średnich i dużych. Ich skuteczność liczona jest nawet na 7 miesięcy. Posiada ona dwie substancje czynne, które wzajemnie wzmacniają skuteczność w ochronie przeciw kleszczom. W przypadku tego produktu należy pamiętać o zdjęciu obroży przy kąpieli i nałożeniu jej ponownie na suchą sierść.

Tabletki na kleszcze AdTab do rozgryzania i żucia przygotowane zostały przez doświadczone zespoły badawcze, które opracowały składy obroży Foresto i kropli Advantix. Tabletki AdTab dostępne są w pięciu rodzajach dla psów oraz w dwóch rodzajach dla kotów.

Pamiętaj o cyklicznym odrobaczaniu swojego pupilaJest to ważny element opieki nad zwierzętami domowymi. W usuwaniu różnego rodzaju pasożytów i ich larw pomagają np. tabletki Drontal dla psów i kotów. Odrobaczanie powinno być wykonywane najczęściej 4 razy w roku, jednak jego częstotliwość może być zwiększona, gdyż uzależniona jest od sposobu żywienia oraz aktywności zwierzaka

Pamiętaj! Pies pozbawiony pasożytów to pies zdrowy, czysty i szczęśliwy.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zagrożeniach jakie niesie ze sobą ukąszenie kleszczy oraz co zrobić w przypadku gdy pasożyt zaatakował już twojego czworonożnego przyjaciela, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga: https://ekarmy24.pl/pl/n/39

Zapraszamy również do zakupów w naszych sklepach stacjonarnych w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Pszczynie oraz w sklepie internetowym https://ekarmy24.pl

Gdzie nas znajdziecie?w Bielsku-Białej, ul. Cieszyńska 418 ( Wapienica, obok Biedronki)


w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Mazańcowicka 2B


w Pszczynie, Plac Targowy 8


Dodatkowe informacje o sklepach ekarmy24.pl

Istniejemy na rynku od 6 lat i posiadamy 3 duże sklepy stacjonarne ( Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Pszczyna oraz sklep internetowy ekarmy24.pl

 • Naszą misją jest dostarczanie zwierzętom domowym i ich opiekunom najlepszych produktów i usług w przystępnych cenach.
 • Oferujemy szeroki wybór artykułów dla zwierząt domowych, w tym karmy, zabawki, akcesoria i środki pielęgnacyjne.
 • Nasi pracownicy to doświadczeni miłośnicy zwierząt, którzy chętnie doradzą Ci w wyborze odpowiednich produktów dla Twojego pupila.
 • Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych produktów i konkurencyjne ceny.
 • Zapewniamy fachową obsługę i miłą atmosferę.


Pamiętaj!

 • Stosowanie środków przeciwkleszczowych jest niezbędne do ochrony Twojego zwierzęcia przed groźnymi chorobami.
 • Przed zastosowaniem przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi.
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.