Wiadomości

  • 8 kwietnia 2024
  • 9 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3611

Duże utrudnienia na torach - była zerwana sieć trakcyjna

Pociągi były odwołane lub opóźnione powyżej 30 minut - nawet do 80 minut! To na skutek awarii do której doszło w poniedziałek 8 kwietnia po godz. 10.00 w Tychach-Żwakowie. Naprawę zakończono dopiero w godzinach wieczornych.

Zerwana trakcja w Tychach - Żwakowie
Zerwana trakcja w Tychach - Żwakowie · fot. Konduktor Przemek


W Tychach Żwakowie została zerwana sieć trakcyjna na torze nr 1. Niektóre pociągi są odwołane w całej relacji z powodu wtórności usterki. Część składów jest przepuszczana po drugim torze. Komunikat dotyczy połączeń na linii S5, S6, S62, na trasie Tychy - Kobiór.

- W poniedziałek o godz. 10:20 na szlaku Tychy - Kobiór uszkodzona została sieć trakcyjna nad jednym torem. Pociągi kursują po drugim torze od Tychów do Pszczyny. Na miejsce skierowano pociąg sieciowy do usunięcia awarii sieci. Cztery składy zostały odwołane na części trasy. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów w pociągach między Katowicami a Bielskiem-Białą - informowała Katarzyna Głowacka - rzecznik prasowa PKP PLK - spółki, która odpowiada za infrastrukturę kolejową.

Po zakończeniu prac, od godz. 20:30 pociągi kursują po dwóch torach na szlaku Tychy - Kobiór. Między Kobiórem a Pszczyną składy planowo kursują jednym torem z uwagi na prace inwestycyjne. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów - poinformowała nas w poniedziałek wieczorem rzeczniczka.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.