bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2013
  • wyświetleń: 2483

Oszust działał na "przewałkę"

Policjanci z komisariatu I wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali 35-letniego mieszkańca Rybnika, który oszukał sprzedawczynię przy wymianie pieniędzy.

Wczoraj w bielskim sklepie przy ul. Cyniarskiej mężczyzna poprosił ekspedientkę o wymianę pięciu banknotów o nominale 20 zł na jeden banknot stuzłotowy. Sprzedawczyni przyjęła drobne banknoty i przekazała klientowi 100 zł.

Po otrzymaniu gotówki sprawca zarzucił kobiecie oszustwo twierdząc, że zamiast 100 zł otrzymał banknot o nominale 10zł. Robił przy tym wiele hałasu i wymownie gestykulował. Na szczęście ekspedientka nie dała się nabrać na numer z „przewałką”. Poprosiła o pomoc pracownika ochrony, który ujął oszusta i przekazał go w ręce policjantów.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, które dopuścił się zatrzymany. Przedwczoraj w identyczny sposób oszukał sprzedawczynię w bielskim centrum handlowym przy ul. Mostowej. Poprosił ją o wymianę dwóch banknotów o nominale 50 zł na jeden o nominale 100 zł. Kiedy kobieta przekazała mu gotówkę, wmówił jej, że otrzymał nie 100 a 10 zł.

Kobieta nie spodziewając się podstępu oddała złodziejowi z kasy kolejne 100 zł. Zatrzymany oszust usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 8 lat za kratami.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.