Wiadomości

  • 26 marca 2024
  • wyświetleń: 2397

Bielszczanin wpadł na rutynowej kontroli drogowej. Miał przy sobie m.in. tabletki ecstasy

Policjanci ze Strumienia w trakcie rutynowej akcji prewencyjnej "Trzeźwość" zatrzymali 29-lata z Bielska-Białej. Alkomat pokazał, że kierowca BMW nie jest pijany, ale mundurowi zauważyli, że dziwnie się zachowuje. To skłoniło ich do podjęcia działań.

29-latek z Bielska-Białej został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma przy sobie spore ilo
29-latek z Bielska-Białej został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma przy sobie spore ilości narkotyków · fot. KWP Katowice


Jak się okazało, zatrzymany miał przy sobie ponad 250 gramów różnego rodzaju nartkotyków.

- Zdecydowaną ich część stanowił bardzo groźny narkotyk alfa PiHP (kantynon). Poza nim kierowca miał przy sobie również marihuanę i tabletki ecstasy. Podczas sprawdzenia kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Stracił je w związku z przekroczoną liczba punktów karnych, za co czeka go teraz zakaz prowadzenia pojazdów - informuje komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Bielszczanin trafił do aresztu na trzy miesiące, ale za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

29-latek z Bielska-Białej został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma przy sobie spore ilo
fot. KWP Katowice

kr / bielsko.info

źródło: KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.