bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2013
  • 3 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 6646

Drogowcy zamkną ulicę Orkana

Rozstrzygnięto przetarg na remont ciągu ulic Orkana i Waryńskiego. Prace rozpoczną się na początku maja. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu.

orkana
Jedna z wielu dziur na ulicy Orkana · fot. ab / bielsko.info


Inwestycja będzie przebiegać etapami. Pierwszy etap będzie dotyczył przebudowy ulicy Orkana. W związku z pracami ulica zostanie w całości zamknięta. Objazd będzie prowadził ulicami: Sienkiewicza, Słowackiego, Grunwaldzką i Wyspiańskiego. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec sierpnia.

Drugi etap robót rozpocznie się w przyszłym roku. Prace będą obejmować rewitalizację ulicy Waryńskiego od ulicy Orkana do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego.

----

Artykuł z dnia 21 marca 2013 roku:

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont ciągu ulic Orkana i Waryńskiego w rejonie bielskiej Starówki. W sumie wyremontowanych zostanie 325 metrów drogi. Odświeżoną nawierzchnię zyskają zarówno chodniki, jak i sama jezdnia.


Nawierzchnia obu ulic będzie zrobiona z kostki kamiennej - wykorzystany zostanie m.in. obecnie położony materiał. Na ulicy Orkana chodniki wykonane zostaną z czerwonych płyt granitowych, natomiast na Waryńskiego będą asfaltowe. Lekkim korektom ulegnie sposób organizacji miejsc postojowych w obrębie ulicy Waryńskiego.

Ze względu na ograniczone środki budżetowe miasta, pierwotnie planowano, że w tym roku wyremontowana zostanie tylko nawierzchnia ulicy Orkana. Uzyskanie dofinansowania z UE na przebudowę ulicy PCK (i budowę nowego mostu na Białą) pozwoliło zarezerwować dodatkowe pieniądze na inne prace w 2013 roku.

Ulica Orkana do remontu · fot. ab / bielsko.info


Termin składania ofert cenowych mija 8 marca 2013 roku. Całość prac ma zostać wykonana do 8 sierpnia przyszłego roku, natomiast do końca lipca 2013 gotowa powinna być ulica Orkana.

ab / bielsko.info
źródło: inwestycje.blog.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.