Wiadomości

  • 18 marca 2024
  • wyświetleń: 2884

Ciężki sprzęt jeździ obok szkoły. Rodzice boją się o dzieci

O bezpieczeństwo swoich pociech martwią się rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 28. W pobliżu prowadzone są prace przy budowie drogi S1 - a co za tym idzie, jeździ tam sporo ciężkiego sprzętu.

roboty drogowe
Zdj. poglądowe · fot. bielsko.info


W sprawie bezpieczeństwa dzieci na ul. Witosa, w imieniu zaniepokojonych rodziców, do władz miasta zaapelował radny Bronisław Szafarczyk.

- Bardzo proszę o podjęcie zdecydowanych działań dla uporządkowania ruchu drogowego i zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ruchu na tej ulicy, w rejonie budynku szkolnego. To teren budowy drogi S1, do której dojeżdżają duże, ciężkie samochody ciężarowe (transport mas ziemnych, kruszywa, betonu itp.). Często korzystają one z ul. Witosa, wjeżdżając na teren budowy na odcinku ulicy przyległym do szkoły - opisuje przedstawiciel mieszkańców.

Co więcej, w sąsiedztwie szkoły urządzono bazę transportową dla ciężkich pojazdów firmy AQUA, które także manewrują na odcinku ulicy przyległym do szkoły.

- Dzieci korzystające z sąsiadujących ze szkołą przystanków i przemieszczające się wzdłuż chodnika, a także w poprzek jezdni ulicy, narażone są na potencjalne kolizje z wymienionym ruchem ciężkim. Zgłoszono do mnie występowanie sytuacji kolizyjnych z pojazdami budowy, w których zagrożone było zdrowie i życie dzieci. Podjąłem już stosowne interwencje u kierownictwa budowy drogi S1, niemniej jednak zagrożenie płynie także ze strony transportu AQUA. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa dzieci, a także pozostałego ruchu kołowego i pieszego, bardzo proszę o rozpoznanie całości zagrożeń w okolicy szkoły i podjęcie zdecydowanych kroków w celu zapobieżenia sytuacjom kolizyjnym w przyszłości - zaapelował do władz miasta radny.

Władze miasta nie odniosły się jeszcze do interpelacji radnego.

kr, raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj