Wiadomości

  • 10 marca 2024
  • wyświetleń: 598

Remonty z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. W dwóch urzędach i jednej szkole

W bielskich budynkach Starostwa Powiatowego oraz Zarządu Dróg Powiatowych, a także w czechowickim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie zostaną przeprowadzone remonty z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.

Budynki należące do Powiatu Bielskiego przejdą remonty z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami
Budynki należące do Powiatu Bielskiego przejdą remonty z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W budynku urzędu przy ul. Piastowskiej 40 zostanie wyremontowana toaleta na parterze oraz lada w Biurze Obsługi Mieszkańca - wszystko zostanie dopasowane do osób ze specjalnymi potrzebami. Co więcej, dzięki zakupom m.in. pętli indukcyjnych, nakładek na poręczach schodów, czy ramek i podkładek do podpisu łatwiej będzie poruszać się po urzędzie osobom z problemami słuchu i wzroku. Z kolei w czechowickim liceum oraz siedzibie ZDP w Bielsku-Białej staną windy.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wycenia się na milion złotych. Prace zakończą się do połowy przyszłego roku.

kr / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.