Wiadomości

  • 5 marca 2024
  • wyświetleń: 2610

W aucie dostał ataku hipoglikemii. Pierwszej pomocy udzielił mu policjant

Do groźnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Budowlanych w Bielsku-Białej. Kierujący autem mężczyzna dostał ataku hipoglikemii i zatrzymał auto na przeciwnym pasie ruchu. Na szczęście przejeżdżał tamtędy jeden z bielskich policjantów, który udzielił mu pierwszej pomocy.

Mł. asp. Sebastian Palowski pomógł mężczyźnie, który w trakcie jazdy autem dostał ataku hipoglikemii
Mł. asp. Sebastian Palowski pomógł mężczyźnie, który w trakcie jazdy autem dostał ataku hipoglikemii · fot. KMP Bielsko-Biała


Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (4 marca). Odpowiedzialną postawą popisał się mł. asp. Sebastian Palowski, dzielnicowy Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej. Podjechał do stojącego auta marki Audi i okazało się, że siedzą w nim dwie inne osoby.

- Z mężczyzną zajmującym fotel kierowcy był utrudniony kontakt. Pasażerowie będący rodzicami kierującego przekazali policjantowi, że kierowca leczy się w związku z cukrzycą i zasłabł w trakcie jazdy. Policjant zgasił silnik pojazdu Audi oraz zaciągnął hamulec postojowy celem zabezpieczenia pojazdu przed stoczeniem się. Mając pewność, że zabezpieczył wstępnie miejsce zdarzenia, opuścił fotel kierowcy do pozycji leżącej, by zapewnić drożność dróg oddechowych u poszkodowanego, u którego wystąpiło drżenie mięśni - relacjonuje przebieg zdarzenia st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Pasażerowie auta na wniosek mundurowego wezwali pogotowie, a po przybyciu karetki na miejsce kierowca auta został przekazany ratownikom.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.