Wiadomości

• 3 marca 2024
  • wyświetleń: 2398

Emocje jak na grzybach. Efekt nowej miotły nie zadziałał

Trudno się było spodziewać, by mecz ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli dostarczył widzom wiele widowiskowych akcji. Starcie Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym na ławce gości debiutował trener Jarosław Skrobacz, nie przyniosło jednak nawet krzty emocji, kończąc się bezbramkowym remisem.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 - 3.03.2024 · fot. Facebook.com / Fortuna 1 Liga

W mecz zdecydowanie lepiej weszli Górale, którzy mogli objąć prowadzenie już w czwartej minucie meczu. W polu karnym Banaszewski zgrał do Martinagi, ten strzelił na bramkę, piłka minęła nawet bramkarza gości, ale z linii bramkowej wybił ją Remy. Przyjezdni szli za ciosem, trzy minuty później dobrą okazję po akcji Abate miał Bida, ale tym razem golkiper gospodarzy był na posterunku.

Po nerwowym początku, w kolejnych minutach przewagę jednak zdobywali piłkarze Zagłębia. Nie potrafili jej przełożyć na klarowne sytuacje - nie oddali ani jednego celnego strzału.

Druga połowa toczyła się w jeszcze wolniejszym tempie. Widzowie - wśród których około 200-osobową grupę stanowili sympatycy Podbeskidzia - obserwowali bezbarwny mecz, w którym obu zespołom brakowało pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. Odnotować można jedyny celny strzał Zagłębia Sosnowiec, gdy w 57 minucie Procka próbował zaskoczyć Polyarus, ale bramkarz zespołu z Bielska-Białej nie miał z tą próbą żadnych problemów.

Podbeskidzie i Zagłębie dopisują więc do swojego dorobku po jednym punkcie, wciąż tkwiąc na kolejno siedemnastym i osiemnastym miejscu w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek - Ziółkowski (59′ Sitek), Jodłowiec, Senić, Małachowski - Martinaga, Mikołajewski (K), Kisiel (70′ Misztal), Banaszewski (86′ Tomasik) - Bida (59′ Nnoshiri), Abate (59′ Siverio).

Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko - Sokół, Remy, Bykow (46′ Jończy), Suchockyj - Polarus, Rozwandowicz, Janota (K), Wrzesiński (68′ Lipka) - Kirejczyk (74′ Fabry), Biliński (68′ Bonecki).