Wiadomości

  • 3 marca 2024
  • wyświetleń: 925

Wichury i wandale nie mają litości dla znaków

Nie dość, że według wielu kierowców jest ich za dużo, to jeszcze czasem trudno je odczytać. Wichury mają dewastować oznakowanie uliczne w mieście. Jest apel o przegląd znaków drogowych.

znaki
fot. Konrad Łoś


W sprawie kompleksowego przeglądu oraz poprawy mocowania pionowego oznakowania drogowego na terenie miasta do bielskiego Ratusza zwrócił się radny Konrad Łoś.

- Częste wichury, jakie występują o różnych porach roku w naszej strefie klimatycznej powodują liczne uszkodzenia w infrastrukturze drogowej, zwłaszcza gdy chodzi o oznakowanie pionowe. Część uszkodzeń prawdopodobnie jest rezultatem także aktów wandalizmu. Wiele pionowych znaków drogowych w naszym mieście jest zawieszonych na pochylonych słupkach, które w każdej chwili mogą runąć na ziemię. W kilku moich wystąpieniach, jakie w ostatnich tygodniach kierowałem bezpośrednio do zarządcy drogi wskazywałem indywidualnie takie lokalizacje (np. ul. Cieszyńska, Zapora, Jaworzańska). Niestety przybywają kolejne miejsca wymagające interwencji - opisuje radny.

Jak podkreśla, „stan taki stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego”.

- Konieczne staje się podejście systemowe do zgłoszonego problemu i być może bardziej solidne mocowanie słupków do podłoża. Mając na uwadze powyższe proszę o dokonanie przeglądu oznakowania pionowego w mieście pod ww. kątem oraz poinformowanie na temat sposobu mocowania nowo stawianych znaków, wymagań technicznych z tym związanych, ich odbiorów, ewentualnych zmian w tym zakresie, itp. - apeluje przedstawiciel bielszczan.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.