Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2024
  • 10 lutego 2024
  • wyświetleń: 1045

[FOTO] Żywność, środki przeciwbólowe, koce czy wózki inwalidzkie. Transport dla Ukrainy

Bielskie starostwo powiatowe, bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i niemiecki powiat Rhein-Erft zorganizowały wspólny transport darów dla walczącej Ukrainy. Do naszych wschodnich sąsiadów pojechała żywność, środki przeciwbólowe i opatrunki, koce, płyny do dezynfekcji, meble, buty trekkingowe, a także wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych dzieci.

Transport darów dla Ukrainy · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Z niemieckiego powiatu Rhein-Erft, znajdującego się niedaleko Kolonii, przyjechał tir z 17 tonami żywności, 23. wózkami inwalidzkimi, a także kocami, środkami przeciwbólowymi i opatrunkami. Za wschodnią granicę pojechało też drugie auto dostawcze z meblami, płynem dezynfekcyjnym i blisko tysiącem par butów trekkingowych, które służyć będą żołnierzom.

Transport trafi do ośrodka charytatywnego w powiecie czerniowieckim, do którego przyjeżdża coraz więcej uchodźców ze wschodnich regionów Ukrainy. - Codzienne alarmy przeciwlotnicze budzą strach, ale dzięki Bogu walki do nas nie dotarły. Problemy są z uchodźcami, których z tygodnia na tydzień przybywa mnóstwo z Zaporoża, czy Charkowa. Tam jest katastrofa - mówi Władymir Voronuk, prowadzący ośrodek.

- To już prawie 2 lata od ataku Rosji na naszego sąsiada. Może niektórym wojna w Ukrainie spowszedniała, ale mieszkańcy i żołnierze nadal potrzebują wsparcia. Naszą pomoc realizujemy będąc w kontakcie z naszymi partnerami z powiatu czerniowieckiego na południowym zachodzie Ukrainy - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Przy przeładunku towarów pomagali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

kr / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.