Wiadomości

  • 2 lutego 2024
  • wyświetleń: 541

IR CONSULTING - doradztwo i pozyskiwanie funduszy unijnych.

Materiał partnera:

Dotacje unijne to środki finansowe przyznawane przez Unię Europejską, które mają na celu wspieranie różnorodnych projektów i inicjatyw w państwach członkowskich. Są one istotne dla rozwoju gospodarczego, społecznego oraz technologicznego, umożliwiając realizację przedsięwzięć, które bez tego wsparcia mogłyby nie dojść do skutku. IR Consulting, uznawane za jednego z czołowych doradców w dziedzinie pozyskiwania funduszy unijnych na terenie Śląska i Małopolski, pomaga przedsiębiorstwom i jednostkom samorządowym w zdobyciu zewnętrznych źródeł finansowania.

IR CONSULTING - doradztwo i pozyskiwanie funduszy unijnych.


Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych, którą oferuje IR ConsultingOd 2003 roku IR Consulting oferuje doradztwo i pozyskiwanie funduszy unijnych. Od momentu swojego powstania firma stała się liderem w branży doradztwa finansowego, specjalizując się w pozyskiwaniu dotacji, kredytów i pożyczek na rzecz inwestycji rozwojowych. Ich głęboka wiedza i doświadczenie przyczyniają się do wzrostu i rozwoju przedsiębiorstw na terenie Śląska i Małopolski. Fundusze unijne odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia finansowego dla firm, umożliwiając im realizację ambitnych projektów rozwojowych, co w efekcie przyczynia się do wzrostu gospodarczego regionu.

Czym zajmuje się dokładnie IR Consulting?Podstawowe usługi oferowane przez IR Consulting obejmują pozyskiwanie i rozliczanie bezzwrotnych dotacji z funduszy Unii Europejskiej, efektywne pozyskiwanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorstw oraz analizę bieżącej działalności i doradztwo biznesowe. Firma szczyci się wysokim wskaźnikiem liczby projektów zatwierdzonych do dofinansowania w stosunku do złożonych aplikacji, a kwota pozyskanych dotacji przekracza 350 mln zł.

Klientami IR Consulting są różnorodne podmioty, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa, placówki medyczne oraz jednostki samorządowe. Firma ma doświadczenie w pracy z branżami takimi jak produkcja mebli i wyposażenia domu, wyrobów ze szkła i kamienia, przetwórstwo tworzyw sztucznych, przetwórstwo rolno-spożywcze, branża automotiv, IT, budowlana, muzyczna, a także hotele, restauracje oraz placówki medyczne.

Rola IR Consulting w pozyskiwaniu funduszy unijnychIR Consulting zapewnia klientom profesjonalną i kompleksową pomoc na każdym etapie skomplikowanego procesu aplikacyjnego.

Na początek firma koncentruje się na dokładnej analizie projektu, oceniając jego zgodność z wymogami instytucji przydzielających fundusze. Specjaliści z firmy skrupulatnie weryfikują, czy projekt spełnia wszystkie niezbędne kryteria i nie należy do działalności wykluczonych z możliwości otrzymania wsparcia, oceniając status przedsiębiorstwa i dobierając odpowiednie źródło finansowania.

Następnie IR Consulting przystępuje do opracowania kompleksowej dokumentacji aplikacyjnej. Firma oferuje wsparcie w przygotowaniu wszystkich wymaganych dokumentów, w tym modelu finansowego, dbając o uniknięcie błędów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ocenę projektu.

Jako pomoc przy zawieraniu umowy o dofinansowanie projektu IR Consulting zapewnia doradztwo i wsparcie w procesie jej aneksowania, skupiając się na przygotowaniu i zebraniu kompletnego zestawu załączników niezbędnych do finalizacji.

IR Consulting wyróżnia się na tle innych firm consultingowych dzięki swojemu wszechstronnemu wsparciu na każdym etapie realizacji projektu. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksową opiekę, od pilnowania terminów składania dokumentacji po wsparcie w rozliczaniu i promocji projektu. To nasze zaangażowanie i ciągła obecność obok klienta sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako firma, która naprawdę dba o sukces każdego projektu.

Jednym z przykładów udanego pozyskania środków unijnych przez IR Consulting jest współpraca z firmą ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. w dziedzinie Badań i Rozwoju (B+R). Projekt ten skupiał się na wdrożeniu innowacyjnego uszczelnienia do turbin wodnych, co miało istotne znaczenie dla rozwoju firmy.

Korzyści dla firm dzięki współpracy z IR ConsultingDzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, doradztwo świadczone przez IR Consulting znacząco zwiększa szanse na sukces w pozyskiwaniu tych środków. Profesjonalna analiza projektu, staranne przygotowanie dokumentacji oraz wsparcie w procesie aplikacyjnym są kluczowe dla efektywnego uzyskania dofinansowania.

Długoterminowe korzyści płynące ze współpracy z IR Consulting dla przedsiębiorstw są wielowymiarowe. Po pierwsze, uzyskane fundusze unijne umożliwiają realizację przedsięwzięcia, które bez zewnętrznego wsparcia finansowego mogłyby być niemożliwe do przeprowadzenia. Może być ono wykorzystane na rozwój nowych technologii, inwestycje w infrastrukturę czy szkolenia pracowników, co przekłada się na wzrost konkurencyjności firmy i jej długoterminowy rozwój.

Ważnym aspektem współpracy z IR Consulting jest indywidualne podejście do każdego klienta. Firma dokładnie analizuje potrzeby i cele każdego przedsiębiorstwa, co pozwala na optymalne dopasowanie strategii pozyskiwania funduszy.

IR Consulting - twój partner w pozyskiwaniu funduszy unijnychProfesjonalne podejście firmy do analizy projektów, przygotowania dokumentacji oraz wsparcia w procesie aplikacyjnym znacząco zwiększa szanse na uzyskanie niezbędnych środków finansowych. Długoterminowe korzyści płynące ze współpracy z IR Consulting, takie jak zdobycie dotacji na rozwój nowych technologii, inwestycje w infrastrukturę i szkolenia pracowników, przekładają się na wzrost konkurencyjności i rozwój przedsiębiorstw. Ponadto, indywidualne podejście do potrzeb i celów każdego klienta gwarantuje optymalne dopasowanie strategii pozyskiwania funduszy.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa do skorzystania z usług doradztwa oferowanych przez IR Consulting.