Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2024
  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 10720

Nowa atrakcja miasta na ukończeniu. Nowy dom Bolka i Lolka, Reksia czy Baltazara Gąbki

W Interaktywnym Centrum Bajki i Animacji, które powstaje przy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, trwają już prace końcowe. Jak informuje dyrektor placówki Maciej Chmiel, ich finał zaplanowany jest na marzec, a otwarcie powinno nastąpić w maju.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO na wykończeniu. Otwarcie w maju · fot. Honorata Sordyl / Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


Budowa OKO, czyli Ośrodka Kreacji Obrazu, ruszyła w lutym 2022 roku. Ta nowa instytucja na mapie miasta ma łączyć różne formy rozrywki i edukacji, a dzieciom i rodzicom umożliwiać naukę poprzez zabawę. W środku nie zabraknie oczywiście nawiązań do kultowych seriali animowanych wyprodukowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, takich jak Bolek i Lolek, Reksio czy Baltazar Gąbka.

Koszt inwestycji wyniósł około 33 miliony złotych. Złożyło się na niego dofinansowanie z funduszy norweskich, fundusze ministerialne z budżetu państwa a także wkład miasta Bielsko-Biała.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.