Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 1446

Miasto na wjeździe zaprasza do... Izraela i Grecji

Miał zachęcać osoby wjeżdżające do Bielska-Białej do zwiedzania miasta, tymczasem... zachwala egzotyczne wyprawy. System informacji turystycznej się co najmniej zdezaktualizował...

Witacz
fot. arch. Tomasz Wawak


Kierowców, którzy wjeżdżają do Bielska-Białej ulicą Krakowską od strony Kóz, wita tablica informacyjna. Jej treść dotyczy „systemu informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego". Tablica została postawiona w ramach projektu turystycznego z 2006 roku: „Budowa Systemu Lokalnej Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej i Gminach Powiatu Bielskiego". Jak przypomina radny Tomasz Wawak, system ten obejmował budowę 14 stacjonarnych kiosków informacyjnych rozmieszczonych po jednym w dziesięciu gminach powiatu bielskiego oraz czterech usytuowanych na terenie Bielska-Białej.

- Lata temu system zawierał dane o atrakcjach turystycznych, bazie noclegowej i gastronomicznej, wydarzeniach kulturalnych i imprezach sportowych odbywających się w regionie. Z mojego rozeznania wynika, że projekt ten jest obecnie martwy. W dobie powszechnego dostępu do internetu i aplikacji mobilnych nie ma on już sensu, a stacjonarnych kiosków od dawna już nigdzie nie ma. Na tablicy umieszczono adres strony internetowej http://www.sitbb.pl. Obecnie adres ten prowadzi do witryny, z której dowiedzieć się można m.in. „czego spróbować w Izraelu?" czy jakie są ..najlepsze miejsca do odwiedzenia w Atenach i nie tylko" - zauważył przedstawiciel mieszkańców.

Dodaje, że strona od dawna wykorzystywana jest przez prywatną firmę ze Szczecina, prawdopodobnie firmę turystyczną.

- Tymczasem wspomniany adres nadal widnieje w wykazie „przydatnych linków" na stronie Urzędu Miejskiego: https://bielsko-biala.pl/przydatne-linki. W związku z powyższym proszę o zainicjowanie działań zmierzających do szybkiej likwidacji tej tablicy, a także pozostałych, jeśli takowe są jeszcze gdzieś usytuowane na terenie naszego miasta. Przy wjeździe do turystycznego miasta, które ubiega się o tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury 2029", nie powinny się znajdować tablice informujące o dawno już niedziałającym projekcie turystycznym - podkreślił Wawak.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.