bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2013
  • wyświetleń: 2034

Wózek odnaleziony u bezdomnych

Do pięciu lat za kratami grozi 30-letniemu mężczyźnie, który ukradł wózek dziecięcy o wartości 1500 zł z klatki schodowej bloku przy ul. Piastów Śląskich.

pustostan
Wózek odnaleziono podczas kontroli pustostanu · fot. KMP Bielsko-Biała


Mroźna pogoda sprawia, że policjanci i strażnicy podczas służby sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, ogródki działkowe, piwnice oraz strychy starych kamienic i jeśli zastaną w nich osoby bezdomne, każdorazowo proponują im przewiezienie do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść gorący posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

W czasie kontroli pustostanu przy ul. Majakowskiego strażnicy natknęli się na trzech bezdomnych mężczyzn. Odnaleźli tam też całkiem nowy dziecięcy wózek, co wzbudziło ich podejrzenia. Na miejsce wezwano mundurowych z komisariatu I, którzy po sprawdzeniu numerów fabrycznych w policyjnych bazach danych ustalili, że wózek ten został skradziony nocą z 9/10 lutego z klatki schodowej bloku przy ul. Piastów Śląskich.

Szybko okazało się, że za sprawą kradzieży wózka stoi jeden z kontrolowanych przez strażników bezdomnych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 30-latka, który usłyszał zarzuty i przyznał się do tego przestępstwa, za co grozi mu teraz do 5 lat za kratami. Skradziony wózek wrócił już do właścicieli.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.