Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2024
  • wyświetleń: 4403

Kolejny transfer do Podbeskidzia. To były piłkarz Cracovii

Sylwester Lusiusz został nowym piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Do klubu przyszedł na zasadzie wolnego transferu, ostatnio będąc zawodnikiem Cracovii.

Lusiusz pierwsze występy w seniorskiej piłce zaliczał właśnie pod Wawelem. Ten 24-letni defensywny pomocnik do Pasów trafił w 2015 roku, początkowo grając w juniorskich drużynach, by dwa lata później dołączyć do pierwszego zespołu. W Ekstraklasie wystąpił w 66 spotkaniach.

W ubiegłym sezonie był wypożyczony do Sandecji Nowy Sącz. W styczniu tego roku rozwiązał kontrakt z Cracovią i jako wolny zawodnik przeniósł się pod Klimczok.

- Sylwestra charakteryzuje zaangażowanie i duża waleczność na boisku. Zależało nam na zawodniku środka pola o takim profilu, który nie tylko umie grać w destrukcji, ale także posiada dobry przegląd pola i dokładnymi podaniami potrafi kreować sytuacje kolegom z drużyny. Sylwester to wciąż młody piłkarz, na swoim koncie ma już 60 meczów na poziomie Ekstraklasy, jest zdeterminowany do tego, by się u nas odbudować i wspólnie walczyć o założony przez klub cel - mówi Marcin Kuźba z działu sportowego klubu spod Klimczoka.

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.