Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2024
  • wyświetleń: 3932

Noworodek się zachłysnął i był cały siny. Uratowali go strażacy

W Porąbce dwutygodniowy bobas nieszczęśliwie się zachłysnął i nie mógł złapać oddechu. Do domu położonego w trudnym terenie górskim udało się jednak dojechać strażakom, których szybka reakcja uratowała życie noworodkowi.

Strażacy uratowali dwutygodniowego noworodka · fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach


Do akcji służb doszło w środę 10 stycznia o 18:00. Dyżurny centrum powiadamiania ratunkowego w Katowicach otrzymał zgłoszenie od matki dziecka i natychmiast zadysponował strażaków z OSP Porąbka.

Ze względu na trudny dojazd, strażacy musieli dojechać na miejsce quadami. Z Katowic zadysponowany został też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale został zawrócony gdy wszystko się dobrze zakończyło.

W chwili przyjazdu służb noworodek był cały siny i nie mógł złapać oddechu. Na szczęście niedługo po udzieleniu mu pierwszej pomocy z jego ust wyciekła niewielka ilość płynu, co skutkowało przywróceniem mu prawidłowego oddechu.

Niedługo później przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który po zbadaniu malucha postanowił o pozostawieniu go w domu pod opieką matki.

kr / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.