Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2024
  • 14 stycznia 2024
  • wyświetleń: 6312

Wywóz śmieci będzie tańszy, jeśli masz kompostownik. Władze chcą podnieść wysokość ulgi

Jeśli ktoś ma możliwość, to warto zainstalować kompostownik. Władze miasta chcą podnieść kwotę ulgi za wywóz odpadów dla posiadaczy tego rodzaju urządzeń o sto procent.

kompostownik
fot. gov.pl


Na biurka bielskich radnych trafił projekt uchwały w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, którzy przydomowo kompostują bioodpady.

"Projekt uchwały przewiduje zwiększenie kwoty częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym" - czytamy w uzasadnieniu.

Obecnie zniżka z tytułu kompostowania bioodpadów wynosi 5 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego.

"Z uwagi na wzrost cennika Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej od maja 2023 r., a także na rosnące koszty transportu odpadów, proponuje się ustalić kwotę zwolnienia w wysokości 10 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego, co ma na celu zachęcenie większej liczby właścicieli nieruchomości do zagospodarowywania odpadów zielonych we własnym zakresie, poprzez ich kompostowanie" - podaje dokument.

O tym, czy większa ulga zostanie przyznana, zadecydują bielscy rajcy najprawdopodobniej podczas styczniowej sesji rady miejskiej.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.