Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2023
  • 21 grudnia 2023
  • wyświetleń: 36230

Dyrekcja robi spotkanie wigilijne, a uczniowie idą do domów. Odwołano 120 godzin lekcyjnych

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z rodziców uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Napisał, że w ubiegły wtorek (12 grudnia) wszyscy uczniowie zostali zwolnieni z zajęć już o 13:15, a powodem miało być spotkanie wigilijne dyrektorów bielskich szkół. Otrzymaliśmy odpowiedź władz placówki.

Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej
Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej · fot. zseeim.edu.pl


- Było to spotkanie wigilijne dla dyrektorów. I nie byłoby w tym nic zdrożnego, że w tym celu szkoła została "opróżniona" z uczniów i nauczycieli, a wszystkie lekcje po 13:15 zostały odwołane. Stracili na tym uczniowie - pod koniec przyszłego tygodnia odbędzie się konferencja kończąca pierwsze półrocze nauki. Dla niektórych mogła być to jedna z ostatnich szans na poprawienie ocen. Stracili też zapewne nauczyciele - przecież nie otrzymają wynagrodzenia za odwołane w ten sposób godziny ponadwymiarowe - pisze do nas czytelnik.

Skontaktowaliśmy się ze szkołą - najpierw telefonicznie (niestety nie udało się połączyć bezpośrednio z dyrekcją), a następnie mailowo. W wiadomości zadaliśmy następujące pytania:

  • Dlaczego do organizacji zwykłego spotkania przedświątecznego potrzebna była pusta szkoła?
  • Ilu uczniów zostało zwolnionych z zajęć i czy niektórzy byli zaangażowani do pomocy przy tym spotkaniu?
  • Czy nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za odwołane godziny, jeśli były dla nich ponadwymiarowymi?
  • Ile łącznie godzin zajęć zostało odwołanych?


Odpowiedzi udzielił nam Jacek Zieliński, dyrektor ZSEEiM w Bielsku-Białej. - W budynku szkoły, który jest własnością miasta Bielsko-Biała, odbyło się coroczne spotkanie wigilijne władz miasta, organu nadzoru pedagogicznego, związków zawodowych z dyrektorami bielskich szkół i przedszkoli - wyjaśnia dyrektor.

Decyzję o odwołaniu zajęć wyjaśnia przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2018 w sprawie organizacji roku szkolnego. Z lekcji zostało zwolnionych 686 uczniów, odwołano 120 godzin lekcyjnych, a nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe.

- Spotkanie było przygotowane i obsługiwane przez Zespół Szkół Gastronomicznych w ramakch praktyk uczniowskich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu. Do pomocy w organizacji zgłosiło się czterech uczniów ZSEEiM - informuje Zieliński.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.