bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2013
  • 9 lutego 2013
  • wyświetleń: 3907

Dziewięć szlaków tematycznych

Bielsko-Białą można zwiedzać kilkoma trasami: traktem cesarskim, szlakiem kultury żydowskiej lub śladami polskiego ruchu narodowego.

miejski system informacji
Na Miejski System Informacji składa się 2000 tabliczek informacyjnych. · fot. UM Bielsko


Pomaga w tym Miejski System Informacji, czyli nowe nowoczesne oznakowanie miasta, duży projekt współfinansowany ze środków unijnych. Chodzi o elementy informacyjne: tabliczki i mapy, które pojawiły się w przestrzeni publicznej miasta. Twórcy MSI, po konsultacjach z bielskimi historykami wyznaczyli 9 szlaków tematycznych.

- Mamy szlaki wyznaniowe: śladami ewangelików, katolicy w Bielsku i Białej, szlak kultury żydowskiej. Jest też szlak pod hasłem "Mały Wiedeń", gdzie odkrywamy piękne obiekty secesyjne, jest szlak cesarski. Są one skoncentrowane głównie w centrum miasta, ponieważ tu znajduje się esencja naszego historycznego dziedzictwa kulturowego - mówi Ewa Kozak z wydziału promocji urzędu miejskiego w Bielsku-Białej.Zdaniem Krzysztofa Gieleciaka, miejskiego plastyka Miejski System Informacji nie dominuje w przestrzeni publicznej miasta, ale dopełnia ją.

- Oczywiście, niektóre tablice informacyjne są na budynkach, które wymagają remontu i tutaj też należałby się skupić, że pokazujemy wspaniałą historię różnych obiektów, a ich stan nie zawsze jest taki, jakiego byśmy sobie życzyli - mówi Gieleciak.

MSI to także małe kieszonkowe przewodniki, dostępne w informacji turystycznej.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.