bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2013
  • wyświetleń: 10706

Zlikwidowano plantację marihuany

Funkcjonariusze z kieleckiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej zlikwidowali nielegalną plantację marihuany.

narkotyki
fot. KMP Bielsko-Biała


narkotyki
Plantacja marihuany była świetnie wyposażona. · fot. KMP Bielsko-Biała


Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego w Kielcach ustalili, że w Bielsku-Białej prowadzona jest nielegalna uprawa znacznych ilości konopi. W czasie wspólnej akcji prowadzonej z policjantami z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej wkroczyli na jedną z prywatnych posesji w bielskiej Wapienicy.

W czasie jej przeszukania odnaleźli zorganizowaną na dużą skalę uprawę oraz akcesoria służące do naświetlania i nawożenia konopi. Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk roślin w fazie kwitnienia (do 1,5 metrowych krzewów).

Do policyjnej celi trafili trzej właściciel nielegalnej uprawy w wieku od 27-35 lat. Najstarszy z nich dodatkowo posiadał bez zezwolenia broń gazową i amunicję. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę w kwocie 15.000 zł należącą do zatrzymanych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.