Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2023
  • 10 grudnia 2023
  • wyświetleń: 6911

[FOTO] Choinkobus wyruszył na bielskie ulice. Pojeździ do 6 stycznia

Podróżujący komunikacją miejską będą mogli spotkać Choinkobus. To specjalny świąteczny autobus, który od mikołajek do Święta Trzech Króli będzie jeździł na różnych liniach miejskich.

Choinkobus wyjechał na bielskie ulice · fot. MZK Bielsko-Biała


Pierwszy, mikołajkowy kurs odbył się w środę 6 grudnia na trasie linii 57. Pasażerami byli między innymi prezydent Jarosław Klimaszewski oraz prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Hubert Maślanka.

- To pierwsze takie wydarzenie w Bielsku-Białej! Cieszę się, że i do MZK zawitał św. Mikołaj, by ucieszyć pasażerów, którzy coraz liczniej korzystają z miejskiej komunikacji publicznej. Dzisiaj wchodzimy w sympatyczny okres przedświąteczny, a wywołać szczery uśmiech na twarzy drugiego człowieka to w tym czasie wartość sama w sobie - mówił prezydent Klimaszewski, który rozdawał pasażerom słodycze.

- To projekt, który chcieliśmy zrealizować od dawna. W końcu się udało i czujemy, że inicjatywa zostanie ciepło przyjęta przez naszych pasażerów. Bardzo się cieszę, że prezydent także podszedł do tego pomysłu z entuzjazmem i nasz plan mógł zostać zrealizowany. Mam nadzieję, że ten świąteczny akcent w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej będzie świetną atrakcją i przyjemnością w tym wyjątkowym czasie - dodał Maślanka.

Harmonogram przejazdów choinkobusa będzie udostępniany w social mediach MZK oraz na stronie internetowej mzk.bielsko.pl.

Zakład przygotował też konkurs dla pasażerów i mieszkańców Bielska-Białej na świąteczną pocztówkę MZK. W choinkobusie została umieszczona specjalna skrzynka na listy, w której można umieszczać prace konkursowe. Mają przedstawiać autobus świąteczny - dopuszczalne techniki prac to rysunek, wyklejanka, fotografia czy kolaż.

Wygrać można między innymi roczny darmowy bilet MZK na wszystkie linie czy wycieczkę do fabryki autobusów Silaris w Bolechowie. Konkurs potrwa także do 6 stycznia.

kr / bielsko.info

źródło: MZK Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.