Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2023
  • wyświetleń: 4908

Nastolatka chciała skoczyć z wiaduktu. Powstrzymał ją patrol policji

Aspirant Anna Macionczyk, młodszy aspirant Sebastian Palowski oraz sierżant sztabowy Łukasz Habdas uratowali nastolatkę, która chciała skoczyć z wiaduktu przy ulicy Czechowickiej.

Asp. Anna Macionczyk, mł. asp. Sebasitan Palowski oraz sierż. szt. Łukasz Habdas z Komisariatu Policji III w Bielsk
Asp. Anna Macionczyk, mł. asp. Sebasitan Palowski oraz sierż. szt. Łukasz Habdas z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci i policjantka z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej zauważyli dziewczynę w trakcie patrolu w środę, 22 listopada około 9:00.

- Stała na barierce zabezpieczającej, w dodatku patrzyła w dół w pozycji nachylonej do torów kolejowych. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do dziewczyny i w sposób dynamiczny zdjęli ją z barierki, a następnie przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Stan nastolatki wskazywał na silne wzburzenie emocjonalne. Funkcjonariusze zaopiekowali się młodą osobą do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. W trakcie rozmowy z policjantami nastolatka oświadczyła, że myślała o odebraniu sobie życia - relacjonuje st.sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Mundurowi znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Okazało się bowiem, że w czasie interwencji mama nastolatki dzwoniła pod numer 112 i informowała o zamiarach córki.

Bielska komenda policji przypomina też o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży, który dostępny jest pod numerem 116 111 przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

"Zasady ABCD" funkcjonowania telefonu 116 111:

  • Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
  • Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
  • Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
  • Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc - konsultanci 116 111 zajmą się tym.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.