Wiadomości

 • 20 listopada 2023
 • wyświetleń: 269

Karmy hipoalergiczne, czy to rozwiązanie problemów trawiennych psów?

Materiał partnera:

Nietolerancja pokarmowa jest coraz częstszym problemem u psów. Jeśli zauważasz, że Twój pies ma reakcje alergiczne na karmę, może to oznaczać, że cierpi na nadwrażliwość pokarmową. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, czym dokładnie jest wrażliwość pokarmowa u psów. Nadwrażliwość pokarmowa i nietolerancje pokarmowe u psów występują, gdy ich układ odpornościowy reaguje na pewne składniki pokarmowe jako na zagrożenie. Objawy nadwrażliwości pokarmowej u psów mogą obejmować świąd, zapalenie skóry, biegunkę, wymioty, wzdęcia i brak apetytu. W niektórych przypadkach może również wystąpić utrata wagi i ogólne pogorszenie zdrowia.

Karmy hipoalergiczne
fot. pixabay.com


Czym jest hipoalergiczna karma dla psów?Karma hipoalergiczna dla psów jest specjalnie opracowanym rodzajem karmy, który zawiera składniki, które cechują się niskim potencjałem alergizującym i jest mało prawdopodobne, że wywołają reakcję alergiczną u psów. Składniki te są starannie wyselekcjonowane, aby minimalizować ryzyko wystąpienia nadwrażliwości pokarmowej.

Hipoalergiczna karma dla psów może zawierać takie składniki jak dziczyzna, łosoś, ziemniaki, dynia. Ostatnio dużą popularność i uznanie zdobyły karmy z insektami. Białko z owadów jest rewolucyjnym odkryciem w żywieniu zwierząt z alergiami. Znajdziesz je w karmach bezzbożowych w sklepie zoologicznym, po filtrze "Białko dominujące" - "Insekty".

Najczęstsze składniki, których należy unikać w karmie dla wrażliwych psówGdy szukasz karmy dla psa z nadwrażliwością pokarmową, istnieje kilka składników, których należy unikać. Oto najczęściej spotykane składniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u psów:

 1. Wołowina - Wołowina jest jednym z najczęstszych składników, który może powodować alergie u psów. Dlatego warto unikać karmy zawierającej wołowinę, jeśli Twój pies ma nadwrażliwość pokarmową.
 2. Drób - Drób, tak jak wołowina, może być potencjalnym alergenem dla psów. Warto zwracać uwagę na skład karmy i wybierać te, które nie zawierają drobiu.
 3. Soja - Soja jest kolejnym składnikiem, który może powodować reakcje alergiczne u psów. Dlatego warto wybierać karmę bez soi, jeśli Twój pies ma nadwrażliwość pokarmową.


Zalety hipoalergicznej karmy dla psówKarma hipoalergiczna dla psów ma wiele zalet, zarówno dla psów z nadwrażliwością pokarmową, jak i dla psów bez tego problemu. Oto niektóre z głównych zalet karmy hipoalergicznej:

 1. Redukcja objawów alergicznych - Hipoalergiczna karma dla psów może pomóc w redukcji objawów nadwrażliwości pokarmowej, takich jak świąd, zapalenie skóry czy biegunka. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, karma hipoalergiczna minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
 2. Poprawa zdrowia skóry i sierści - Składniki zawarte w hipoalergicznej karmie dla psów mogą wspomagać zdrowie skóry i sierści. Dzięki temu pies może mieć piękniejszą i bardziej lśniącą sierść, a skóra będzie zdrowsza i mniej podatna na infekcje.
 3. Zrównoważone odżywianie - Karma hipoalergiczna dla psów jest starannie wyselekcjonowana pod kątem składników odżywczych. Dzięki temu pies otrzymuje pełnowartościowe i zrównoważone odżywienie, które wspiera jego zdrowie i dobre samopoczucie.


Jak wybrać odpowiednią hipoalergiczną karmę dla psa?Wybór odpowiedniej hipoalergicznej karmy dla psa może być nieco skomplikowany, ale kilka wskazówek może Ci w tym pomóc:

 1. Konsultacja z weterynarzem - Jeśli nie jesteś pewien, jaką karmę wybrać dla swojego psa, warto skonsultować się z weterynarzem. Weterynarz może zdiagnozować nadwrażliwość pokarmową u psa i przeprowadzić badania dodatkowe.
 2. Sprawdź składniki - Przed zakupem karmy hipoalergicznej dla psa, sprawdź dokładnie składniki. Upewnij się, że karmę nie zawiera składników, na które Twój pies jest alergiczny.
 3. Wybierz wysokiej jakości karmę - Warto inwestować w wysokiej jakości karmę hipoalergiczną dla psa. Taka karma często zawiera lepsze składniki odżywcze i jest bardziej skuteczna w redukcji objawów alergicznych.
 4. Jeśli Twój pies ma nadwrażliwość pokarmową, warto rozważyć podawanie mu karmy mokrej. Karma mokra dla psów z nadwrażliwością pokarmową może być łatwiejsza do strawienia i bardziej apetyczna dla psa.


Wprowadzanie hipoalergicznej karmy do diety psaWprowadzenie hipoalergicznej karmy do diety psa powinno odbywać się stopniowo. Początkowo warto mieszać małą ilość karmy hipoalergicznej z dotychczasową karmą psa, stopniowo zwiększając ilość karmy hipoalergicznej.

Dzięki stopniowemu wprowadzaniu nowej karmy, organizm psa ma czas na dostosowanie się i uniknięcie ewentualnych reakcji alergicznych. Ważne jest również monitorowanie psa podczas wprowadzania nowej karmy i obserwowanie, czy nie występują żadne negatywne objawy.

Gdzie znaleźć hipoalergiczną karmę dla psów?Jeśli szukasz wysokiej jakości hipoalergicznej karmy dla psa, warto odwiedzić internetowy sklep zoologiczny Fera.pl. Fera.pl oferuje szeroki wybór karm hipoalergicznych dla psów, które są starannie wyselekcjonowane pod kątem składników odżywczych i minimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Na stronie Fera.pl znajdziesz różne smaki i rodzaje karmy hipoalergicznej, dzięki czemu możesz dopasować ją do indywidualnych potrzeb Twojego psa.

Warto zainwestować w wysokiej jakości hipoalergiczną karmę dla psa, która pomoże mu w redukcji objawów nadwrażliwości pokarmowej i zapewni mu zdrową i zbilansowaną dietę. Odwiedź Fera.pl i znajdź odpowiednią karmę dla swojego psa już dziś!