Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 1738

Jego łupem padało wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Łupy szybko oddawał do lombardów

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali sprawcę kradzieży, do których dochodziło na terenie naszego miasta. Jak się okazało w toku późniejszych czynności, zatrzymany był również osobą poszukiwaną.

Jego łupem padało wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Szybko oddawał je do lombardów · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak relacjonuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, 24 października policyjni wywiadowcy z bielskiego Wydziału Prewencji zatrzymali w godzinach nocnych 28-letniego mężczyznę, przy którym w trakcie przeszukania ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży.

- Wśród skradzionych rzeczy odnaleziono plecak oraz laptop, o którego zaginięciu zamieszczono informację na Facebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Dalsze wnikliwe działania, do których przyłączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej skutkowały połączeniem innych zdarzeń, w których właściciele tracili swoją własność - dodaje st. sierż. Kocur.

Ujawniono, że zatrzymany 19 października dokonał kradzieży dwóch 1 kg kaw w sklepie przy ul. Zapora w Bielsku-Białej. Kolejne kradzieże miały miejsce w nocy z 22 na 23 października - wtedy skradziono różne przedmioty z dwóch pojazdów znajdujących się przy prywatnych posesjach.

- Łupem złodzieja padało wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Amator cudzej własności nie przywiązywał się do skradzionych przedmiotów i szybko oddawał je do lombardów. Policjanci sprawnie ustalili, gdzie powędrowały skradzione przedmioty i odzyskali je - podkreśla przedstawiciel mundurowych z Bielska-Białej.

Jak się okazało w toku czynności prowadzonych ze sprawcą kradzieży, w stosunku do niego zostało już wcześniej wydane postanowienie o doprowadzeniu do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności w związku z art. 284 Kodeksu karnego odnoszącego się wprost do przywłaszczenia. Mężczyzna może teraz spodziewać się kolejnych kroków ze strony wymiaru sprawiedliwości, który sprawiedliwie rozliczy amatora cudzej własności.

Dodajmy, że art. 284 Kodeksu karnego mówi, że kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia do lat trzech.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.