Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 3736

Podbeskidzie ma nowego trenera! To pewne zaskoczenie

Nie Pavol Stano, jak sugerowały media, a Dariusz Marzec został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Dariusz Marzec został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała
Dariusz Marzec został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


Marzec pracował ostatnio w Wieczystej Kraków, którą prowadził od września 2022 roku do marca 2023. W czternastu spotkaniach trzeciej ligi jego drużyna zebrała 29 punktów i gdy odchodził z klubu, była na pozycji lidera rozgrywek.

Pracę trenerską rozpoczął w 2005 roku w Wiśle Kraków - pod Wawelem do 2014 roku prowadził drużynę do lat 19. Potem był między innymi asystentem Franciszka Smudy w Górniku Łęczna oraz pierwszym szkoleniowcem 3-ligowego KKS Kalisz.

Sukcesy świętował ze Stalą Mielec, z którą w sezonie 2019/2020 dotarł do 1/4 Pucharu Polski oraz awansował z nią do Ekstraklasy.

Prowadził także Arkę Gdynia, z którą przed dwoma laty był bliski do awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy (Portowcy zajęli 4 miejsce w lidze i ulegli w barażach ŁKS-owi). W tych samych rozgrywkach z drużyną z Gdyni doszedł do finału Pucharu Polski.

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.