Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 2 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3170

Akcja zima w Bielsku-Białej. Do odśnieżania jest 620 kilometrów dróg

17 listopada Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozpoczął akcję zimowego utrzymania dróg. Umowy na odśnieżanie zostały zawarte z tymi samymi spółkami co w poprzednich latach - PreZero oraz Eurovia.

Ruszyła "Akcja zima". Minimum 32 specjalistyczne pojazdy na ulicach - 07.12.2021
17 listopada MZD Bielsko-Biała rozpoczyna akcję zimowego utrzymania dróg · fot. MZD Bielsko-Biała


W trakcie akcji zima nie tylko śnieg, ale także błoto czy lód będzie usuwany z dróg, chodników, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych, schodów, przejść podziemnych i naziemnych czy kładek. Jak podaje MZD, łączna długość ulic wynosi 620 kilometrów, a chodników i ciągów pieszo-rowerowych to ponad 812 tysięcy metrów kwadratowych.

Firma PreZero (która odpowiada za utrzymanie głównych ciągów komunikacyjnych) oraz Eurovia (odpowiada za pozostałe ciągi) dysponują łącznie siedemnastoma ciągnikami z pługiem i rozrzutnikiem, trzema kombajnami do odśnieżania, trzema koparko-ładowarkami, dwoma ładowarkami, sześcioma mikrociągnikami z pługiem do odśnieżania chodników, trzynastoma pługo-piaskarko-solarkami, jedną pługo-piaskarką oraz dwoma urządzeniami do wytwarzania solanki.

MZD przypomina też właścicielom i administratorom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu i lodu sprzed posesji.

kr / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.