Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • wyświetleń: 1536

Czeski biskup odwiedził Bielsko-Białą. Opowiadał o bielskim Syjonie

Śląski Kościół Ewangelicko-Augsburski w Czeskiej Republice opublikował materiał z cyklu "Słowa Nadziei", który kręcony był na terenie bielskiego Syjonu. W filmie rozważania biblijne prowadzi biskup Tomáš Tyrlík.

Biskup ewangelicki Tomáš Tyrlík
Biskup ewangelicki Tomáš Tyrlík w rocznicę urodzin Marcina Lutra odwiedził bielski Syjon. · fot. Youtube.com / Slezská církev evangelická a. v.


Kościół ten działa przede wszystkim po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego. Wśród wiernych są zarówno Polacy, jak i Czesi, a nabożeństwa często są odprawiane w obu językach.

Na kanale Youtube Kościoła zamieszczane są filmy z cyklu "Słowa nadziei", w których rozważania biblijne prowadzą różni zaproszeni goście - nie tylko pastorzy, ale też wierni. Odcinek opublikowany 10 listopada - w rocznicę urodzin Marcina Lutra - został nagrany w Bielsku-Białej na Syjonie, obok pomnika inicjatora reformacji.

Odcinek prowadzi właśnie Tomáš Tyrlík, który studiował teologię na uniwersytetach w Bratysławie, Erlangen i Warszawie. Biskupem jest od maja 2017 roku, a od 2021 roku jest też prezesem Ekumenicznej Rady Kościołów w Republice Czeskiej. Jest żonaty, z żoną Lilią ma trójkę dzieci.

- Syjon to nie tylko wzgórze w Jerozolimie. Wiedzieliście o tym, że Syjon jest także w Polsce? Posłuchajcie Słów Nadziei naszego Biskupa, który stoi w tym miejscu uosabiającym kontynuację tradycji czerpiących z zamierzchłej przeszłości - czytamy w opisie odcinka, który można obejrzeć na Youtube:

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.