Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 219

Kalkulator renty hipotecznej - jak obliczyć szacunkową wysokość renty hipotecznej?

Materiał partnera:

Renta hipoteczna to sposób na podwyższenie świadczenia emerytalnego lub rentowego. Aby z niej skorzystać, senior musi posiadać nieruchomość, której nie chce pozostawiać spadkobiercom. Jak się dowiedzieć, ile orientacyjnie będzie wynosić renta hipoteczna? Z pomocą przychodzi kalkulator onlinie.

Kalkulator renty hipotecznej


Gdzie można znaleźć kalkulator renty hipotecznej i jak z niego skorzystać?Kalkulator renty hipotecznej to narzędzie udostępniane przez fundusze hipoteczne, a zatem firmy wypłacające renty hipoteczne. Kalkulatorów należy zatem szukać na stronach internetowych takich firm - dobrym przykładem jest familiasa.pl. To strona należąca do funduszu hipotecznego Familia.

Skorzystanie z kalkulatora renty hipotecznej jest bezpłatne i intuicyjne. Narzędzie to wymaga podania minimum informacji, w oparciu o które wyliczona zostanie wstępna wysokość renty dożywotniej. Ma to swoje konsekwencje - potencjalny klient poznaje jedynie orientacyjną kwotę.

Renta hipoteczna kalkulator - dane, jakie należy podać:

  • płeć i data urodzenia seniora;
  • imię i nazwisko;
  • dane kontaktowe - numer telefonu;
  • metraż mieszkania;
  • miasto;
  • wartość nieruchomości.


Dlaczego kalkulator renty hipotecznej nie wyświetla kwoty od razu po podaniu wymaganych informacji? Renta hipoteczna jest dość skomplikowanym produktem finansowym - czynników, które mogą wpłynąć na jej wysokość, jest zbyt dużo, aby możliwe było przedstawienie dokładnego wyniku kalkulacji online.

Jak poznać dokładną wysokość renty hipotecznej?Najczęściej nieruchomość położona w dużym mieście ma większą wartość niż nieruchomość znajdująca się w małej miejscowości. Nie zawsze jednak tak będzie. Wiele zależy od metrażu, a także stanu technicznego mieszkania czy domu jednorodzinnego. Właśnie dlatego dokładnej wysokości renty hipotecznej potencjalny klient nie pozna z kalkulatora - sprawa musi zostać przeanalizowana przez pracownika funduszu hipotecznego.

Czy warto skontaktować się z funduszem hipotecznym? Zastrzyk gotówki może być spory - wspomniany fundusz Familia informuje, że średnia wysokość dożywotnio wypłacanej renty hipotecznej wynosi ok. 1034 zł. Seniorzy dysponujący zadbanymi mieszkaniami w dużych miastach mogą przy tym liczyć na wyższe świadczenie. Górna granica kwoty dożywotniej renty hipotecznej to 3000 zł.

Renta hipoteczna to nie tylko dodatkowe środki - co jeszcze można otrzymać?Jeżeli senior zdecyduje się na rentę hipoteczną, to może liczyć, że na jego rachunek bankowy co miesiąc będzie wpływać ustalona kwota. To jednak nie wszystko. Renta hipoteczna to także dodatkowe korzyści finansowe. O czym mowa?

Renta hipoteczna zakłada, że senior przestaje być właścicielem nieruchomości - może w niej jednak mieszkać do końca życia, co zapewnia mu wpis w księdze wieczystej. Ma to swoje konsekwencje. Fundusz hipoteczny przejmie na siebie część kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. Jest to choćby ubezpieczenie mieszkania czy domu jednorodzinnego oraz podatek od nieruchomości. Dla seniora oznacza to dodatkowe oszczędności - zaoszczędzone w ten sposób pieniądze również może przeznaczyć na poprawę jakości życia.