Wiadomości

  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 191

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane - wady i zalety

Materiał partnera:

Hydrofor odpowiada za utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji. Jednym z popularnych wyborów jest zbiornik ocynkowany. W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzuje się to urządzenie i kiedy warto na nie postawić. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po rozwiązanie perfekcyjnie dopasowane do własnych preferencji.

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane


Zbiorniki hydroforowe ocynkowane - charakterystyka i zastosowanieZbiorniki hydroforowe ocynkowane są wykonane z blachy stalowej niskowęglowej. Jak sama nazwa mówi, pokrywa je cienka cynkowa powłoka, co zapewnia ochronę przed korozją. Budowa zbiornika obejmuje komorę sprężonego powietrza oraz przestrzeń do magazynowania wody. W przeciwieństwie do urządzeń przeponowych, konstrukcje ocynkowane nie mają membrany.

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane znalazły wiele zastosowań:

  • w domach jednorodzinnych,
  • w gospodarstwach rolnych,
  • w rolnictwie,
  • w ogrodnictwie,
  • w przemyśle.


Przed zakupem rzuć okiem na specyfikację techniczną zbiornika. Jednym z najważniejszych parametrów jest pojemność, która powinna sprostać oczekiwanym zastosowaniom. Ponadto zwróć uwagę na maksymalne ciśnienie w instalacji. Jego wartość nie może przekraczać ciśnienia obliczeniowego nowego zbiornika.

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane - zaletyZbiorniki hydroforowe ocynkowane charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją. Solidna powłoka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei brak membrany zmniejsza awaryjność, gdyż ten element jest narażony na pęknięcia.

W dzisiejszych zbiornikach możesz swobodnie przechowywać wodę pitną, o czym świadczy atest PZH. Ponadto w dobrych sklepach znajdziesz modele o zróżnicowanej pojemności. Obok urządzeń o standardowych rozmiarach nie brakuje kompaktowych zbiorników, które sprawdzą się nawet w domku letniskowym. Wybór odpowiedniego rozwiązania przełoży się na oszczędności.

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje przyłącza wodociągowego. Wówczas konstrukcja z odpowiednio dopasowaną pompą zapewni Ci pełną niezależność i możliwość swobodnego korzystania z własnego ujęcia.

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane - wadyZa wyborem zbiornika ocynkowanego przemawia wiele atutów, lecz jak każde rozwiązanie, ma swoje wady. Co prawda konstrukcja bez membrany jest trwalsza, jednak wymaga regularnego uzupełniania powietrza (np. przy użyciu kompresora). Musisz również pamiętać o stałej kontroli ciśnienia wewnątrz.

Zwróć uwagę, że niektóre zbiorniki hydroforowe ocynkowane są dosyć ciężkie i nieporęczne, co utrudnia instalację. Jednak z pomocą fachowca montaż powinien pójść gładko. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić wymiary oraz orientację zbiornika (są dostępne w układzie pionowym i poziomym).

Gdzie szukać zbiorników hydroforowych najlepiej dopasowanych do własnych oczekiwań? Szeroką ofertę przygotowali eksperci ze sklepu Ogrody24.pl. Zapoznaj się z listą dostępnych rozwiązań i porównaj je pod kątem specyfikacji. W razie potrzeby skontaktuj się z obsługą, a uzyskasz fachowe doradztwo.