Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • 11 listopada 2023
  • wyświetleń: 1252

Dzieci i młodzież przeciwko hejtowi. Ważna wystawa w Sferze

W Galerii Sfera można zobaczyć wystawę "Reaguj na hejt". To efekt konkursu, w którym brali udział uczniowie bielskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek wsparcia dziennego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ich zadaniem było stworzenie filmu multimedialnego lub plakatu poruszającego temat profilaktyki agresji i przemocy.

Prace wyróżnione w konkursie "Reaguj na hejt" można oglądać w Galerii Sfera
Prace wyróżnione w konkursie "Reaguj na hejt" można oglądać w Galerii Sfera · fot. materiał prasowy


Konkurs odbywał się w ramach projektu edukacyjnego ZaJaki.pl, który prowadzą Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Grupa Kęty i Fundacja Biegniemy z Mają. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej oraz hejtu, których konsekwencją może być pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz myśli i próby samobójcze.

Do konkursu "Reaguj na hejt" wpłynęło łącznie 138 zgłoszeń - 116 plakatów oraz 22 filmy.

- Temat konkursu to odpowiedź na poważny i często występujący problem biernej postawy wobec przemocy rówieśniczej. Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych i zdolnych artystów zdecydowało się podzielić swoimi pomysłami na to, jak reagować w trudnych sytuacjach i im przeciwdziałać. Mimo że pula nagród w konkursie była ograniczona, wszyscy uczestnicy konkursu powinni czuć się wygrani, ponieważ dostrzegają problem i szukają sposobów na jego rozwiązanie - wyjaśnia Ewa Swatek, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

- Od wielu lat angażujemy się w akcje skierowane do lokalnej społeczności. Ta jednak ma dla nas szczególne znaczenie. Głęboko wierzę, że wystawa w Galerii SFERA zwiększy świadomość mieszkańców Bielska-Białej na temat agresji, hejtu i cyberbullyingu, a także pokaże, że nie możemy odwracać wzroku, gdy jesteśmy świadkami przemocy - dodaje Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Wyróżnione w konkursie prace można oglądać w Galerii Sfera do 30 listopada.

Prace wyróżnione w konkursie "Reaguj na hejt" można oglądać w Galerii Sfera
fot. materiał prasowy

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.