Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 13509

Nie żyje Jacek Krywult. Był prezydentem przez 18 lat. Znana jest data pogrzebu

W czwartek 9 listopada nad ranem zmarł Jacek Krywult. Były prezydent Bielska-Białej miał 82 lata.

Jacek Krywult nie żyje. Miał 82 lata
Jacek Krywult nie żyje. Miał 82 lata


Informację potwierdził nam Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Wieloletni prezydent, dyrektor Apeny, odznaczony Krzyżem KomandorskimKrywult był prezydentem Bielska-Białej dwukrotnie - najpierw w latach 1981-82, a następnie od 2002 do 2018 roku, będąc wtedy popieranym przez Platformę Obywatelską. Z ubiegania się o reelekcję na urząd prezydenta miasta zrezygnował w 2018, wspierając wtedy obecnego włodarza miasta Jarosława Klimaszewskiego.

W obecnej kadencji sprawował mandat radnego do 1 marca tego roku, kiedy to zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jego miejsce zajęła Katarzyna Balicka.

Jacek Krywult urodził się 24 lipca 1941 roku w Stanisławowie, ale już w wieku 4 lat przeprowadził się z rodzicami do Bielska-Białej. Kończył bielskie Technikum Mechaniczno-Elektryczne i studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez 35 lat pracował w Apenie, fabryce aparatów elektrycznych, stopniowo pnąc się po szczeblach hierarchii aż do funkcji dyrektora i prezesa zarządu.

Był odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 1998 roku i srebrną odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej) w 2009 roku.

Pogrzeb Jacka Krywulta odbędzie się w piątek 17 listopada o godzinie 11.00 w katedrze św. Mikołaja. Były prezydent naszego miasta spocznie na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej.

Rodzinie zmarłego byłego prezydenta Bielska-Białej, redakcja portalu bielsko.info składa najszczersze kondolencje.

krywult

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.