bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2115

Kto dyrektorem pediatryka?

Mimo, że kandydatów było 8, konkursu na dyrektora szpitala pediatrycznego w Bielsku- Białej nie rozstrzygnięto. To było drugie już podejście do tematu. Na pierwszy konkurs, ogłoszony przez starostwo powiatowe, organ prowadzący placówki wpłynęła tylko jedna oferta.

Tym razem kandydatów było sporo, ale jak mówi Renata Franasik z zarządu powiatu bielskiego, wybór niewielki. Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszym był test, sprawdzający podstawowe wiadomości z ustawy od działalności leczniczej i zamówień publicznych. Wyznaczoną ilość punktów osiągnęły 2 osoby, które mogły przedstawić swoją koncepcję prowadzenia szpitala. Komisja konkursu, w tajnym głosowaniu uznała go za nierozstrzygnięty.

Co dalej? - Postaramy się, już bez konkursu, powołać kogoś na to stanowisko - mówi Renata Franasik. Pełniącym obowiązki dyrektora bielskiego "pediatryka" jest obecnie Ryszard Odrzywołek, szef Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, który zaczynał swoją pracę zawodową właśnie w tym szpitalu. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, to właśnie on miałby pokierować szpitalem pediatrycznym.

Placówka nie jest w najlepszej sytuacji finansowej. Od szefa szpitala, oprócz wymaganych kwalifikacji oczekuje się także wizji rozwoju tej placówki. Poprzedni dyrektor dr Stanisław Tokarz jest od kwietnia zeszłego roku na emeryturze, nadal leczy małych pacjentów w placówce.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.