Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2023
  • wyświetleń: 1371

Kilofem niszczył domek letniskowy. Sąsiad pomógł w złapaniu wandala

Jeden z mieszkańców Wilkowic, siedząc w domu, nagle usłyszał odgłosy tłuczonego szkła i łamanego drewna. Wyszedł na zewnątrz, by zobaczyć co się dzieje na działce sąsiada i zobaczył mężczyznę trzymającego kilof, którym niszczył domek letniskowy.

policja, ilustracja
fot. KPP Pszczyna


Gdy ten zorientował się, że został zauważony, zaczął uciekać. Świadek niezwłocznie powiadomił o zajściu policję, a dzięki temu niedługo później udało się złapać wandala. Na podstawie opisu wyglądu rozpoznał go właściciel domku - zauważył go na jednej z leśnych dróg.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 października. - Mężczyzna nie stawiał oporu w trakcie ujęcia obywatelskiego, być może wpływ na to miała okoliczność niszczycielskich wyczynów z kilofem. Został następnie przewieziony do domu jednego z sąsiadów, gdzie oczekiwał na przyjazd policji. Na miejscu, w obecności policji mężczyzna został rozpoznany przez bezpośredniego świadka zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli kilof - relacjonuje st. asp. Ilona Michalczyk, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Jak się okazało, zniszczone zostały dwa domki letniskowe wraz z przyczepami kempingowymi stojącymi na oddzielnych działkach. Wandal ma status osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 288 paragraf 1 kodeksu karnego. Za zniszczenie cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.