bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2013
  • wyświetleń: 4055

Złote Łany bez biletomatów?

Czy mieszkańcy Złotych Łanów, jednego z większych osiedli w Bielsku-Białej zostaną bez biletomatu?

Biletomat
Biletomat w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W mieście od dawna narzekano na problemy z kupnem biletów komunikacji miejskiej. Kupowane u kierowców autobusów są dużo droższe, opóźnia to też kursy. W połowie grudnia przy przystankach autobusowych, z których korzysta najwięcej pasażerów pojawiły się automaty z biletami. Ale nie na Złotych Łanach. Dlaczego? Pytał o to na ostatniej sesji rady miejskiej, radny Grzegorz Puda.

Prezydent Jacek Krywult przekonywał, że nie jest to uchybienie podległych mu służb. - Jedyne miejsce, gdzie mogliśmy postawić biletomaty należy do spółdzielni mieszkaniowej, która kazała sobie za to płacić - powiedział na sesji. Prezydent zasugerował nawet radnemu, aby "załatwił" temat ze spółdzielnią, to miasto zamontuje automaty z biletami.

W spółdzielni mieszkaniowej są bardzo zaskoczeni całą sytuacją.

- Nikt z urzędu miejskiego lub MZK nie kontaktował się z nami w tej sprawie, ani pisemnie ani telefonicznie. Nie było takiego tematu - mówi Dorota Hawryłeczko-Sordyl, kierownik działu gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Dodaje, że w spółdzielni także oczekują na biletomaty, ponieważ w grudniu z 2 przystanków na osiedlu zniknęły kioski ruchu. - Mieszkańcy popołudniami mogą kupić bilet jedynie u kierowcy MZK - mówi.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.