Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2023
  • 12 listopada 2023
  • wyświetleń: 3961

[ZDJĘCIA] Benefis legendy polskiej telewizji w Bielskim Centrum Kultury

Legenda polskiej telewizji, człowiek który kolejne pokolenia Polaków uczył kina - Stanisław Janicki w Bielskim Centrum Kultury obchodził swoje 90 urodziny! To od dziecka związany z Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami człowiek nietuzinkowy, erudyta, znawca przedwojennego kina i sztuki Japonii. Zobaczcie zdjęcia z benefisu!

Benefis Stanisława Janickiego w Bielskim Centrum Kultury - 10.11.2023 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Stanisław Janicki to dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych, szerokiemu gronu widzów jest znany przede wszystkim z kultowego programu telewizji polskiej ,"W starym kinie”, który prowadził i współtworzył prawie trzydzieści lat.

Benefis na 90. urodziny Mistrza słowa był wyreżyserowany przez Magdalenę Piekorz, jego uczennicę, obecnie znaną reżyserkę. Kierownictwo produkcji objęła Iwona Purzycka. Opowieści w wygodnym fotelu, skrzyły się od anegdot. Wspominał swoje pierwsze filmy oglądane w kinach, lata dziecięce, pracę w gazetach i to jak doszło do współpracy z telewizją przy tworzeniu programu W Starym Kinie.

W koncercie utrzymanym w stylu retro wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej i aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Beata Bednarz, Iza Połońska, Beata Przybytek, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Adam Myrczek, Wojciech Myrczek oraz Zespół Tricolor w składzie: Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski (również kierownictwo muzyczne) i Jan Stachura. Rozmowę ze Stanisławem Janickim poprowadziła Ewa Wojciechowska. Po koncercie odbyło się jeszcze spotkanie w Cafe Maria - były podziękowania i tort.

Panie Stanisławie, życzymy 100 lat w zdrowiu!

ar, mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.