Wiadomości

  • 26 października 2023
  • 30 października 2023
  • wyświetleń: 10516

Woda w Wilkowicach, Bystrej, Rybarzowicach i Łodygowicach zdatna do spożycia

Po kilkudniowych problemach woda pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody należącej do Spółki Wodociągowej w Wilkowicach przy ul. Strażackiej 3 ponownie nadaje się do spożycia. Bielski sanepid opublikował komunikat w tej sprawie.

kran z wodą
Woda w Wilkowicach, Bystrej, Rybarzowicach i Łodygowicach zdatna do spożycia - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay.com


- W próbkach wody, pobranych 26 i 27 października z sieci wodociągowej zaopatrywanej przez Stację Uzdatniania Wody w Wilkowicach przy ul. Harcerskiej, nie stwierdzono obecności bakterii Escherichia coli, bakterii grupy coli oraz enterokoków kałowych, wobec czego wodę z sieci wodociągowej uznaje się za zdatną do spożycia - możemy przeczytać w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej.

Bielski PPIS dodaje, że "wskazane jest, aby przed ponownym korzystaniem z wewnętrznych instalacji wodociągowych wodę odpuścić".

Przypomnijmy, w czwartek 26 października w spółce Aqua S.A., która zaopatruje w wodę między innymi Bielsko-Białą usłyszeliśmy, że na terenie naszego miasta nie występują zagrożenia bezpieczeństwa.

kr, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.