bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3001

Medale dla rodziców żołnierzy

W sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyła się uroczystość podczas, której rodzicom żołnierzy wzorowo pełniących służbę wręczono srebrne medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Odznaczenia w imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczyli: ppłk Andrzej Rajczyk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej oraz prezydent Jacek Krywult i przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Batycki.

Wręczono medale Za Zasługi dla Obronności Kraju · fot. UM Bielsko-Biała


Medal „Za zasługi dla obronności kraju”może być nadany osobom, które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych, posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego, swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

Medal w danym stopniu nadaje się tylko raz. Medal ten można nadawać również w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.