bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3078

Chcą wytańczyć boisko dla szkoły

Karnawałowy bal w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej wspierał budowę boiska dla szkoły. Dyrekcja i rodzice uczniów gimnazjum i liceum pod hasłem „Wytańczyć boisko” zorganizowali pierwszy bal karnawałowy. W ten sposób „wytańczono” 8740 złotych.

Boisko
Projekt boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej · fot. diecezja.bielsko.pl


Szkoła przez cały 2012 rok prowadziła działania, z których dochód przeznaczony będzie na budowę boiska szkolnego. Jak przypomina s. Ines Danuta Domszy, dyrektorka Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej, nauka w szkole jest nieodpłatna, a placówka nie jest prowadzona przez samorząd.

-Dlatego też szukamy różnych pomysłów na sfinansowanie tej niezwykle potrzebnej dla młodzieży inwestycji. Zgromadzone dotychczas środki, jakkolwiek daleko niewystarczające, dają jednak gwarancję, że inwestycja wystartuje. Mamy nadzieję, ze dzięki zaangażowaniu rodziców, przyjaciół szkoły i sponsorów uda nam się rozpocząć budowę boiska już wiosną tego roku - podkreśla siostra.

Kolejnym pomysłem na zebranie pieniędzy na niezwykle potrzebne boisko będzie widowisko “Cyrkowe fantazje”, które odbyła się 30 stycznia w budynku szkoły programie m.in.: pokazy afrykańskich słoni, koni czystej krwi arabskiej, psów pudelków, dzikich kotów, hiszpańskich byków. Podczas przedstawienia zbierane były wolne datki na budowę boiska szkolnego.

Wielofunkcyjne boisko sportowe o wymiarach 28 m na 15 m ma służyć do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę. Będzie tu też można grać w badmintona, piłkę nożną i inne gry zespołowe.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.