Wiadomości

  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 698

Jak zadbać o skórę wokół oczu? Zabiegi estetyczne na opadające powieki i cienie pod oczami

Materiał partnera:

Okolica oczu jest najdelikatniejszym obszarem twarzy i jednocześnie najbardziej narażonym na utratę napięcia, zmarszczki i zaburzenia kolorytu. Jeśli borykasz się z opadającymi powiekami lub cieniami pod oczami - sprawdź, jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomogą je zredukować i jak właściwie zadbać o skórę.

Jak zadbać o skórę wokół oczu? Zabiegi estetyczne na opadające powieki i cienie pod oczami
fot. 123rf


Czego potrzebuje delikatna skóra wokół oczu?Skóra różni się budową w zależności od danej partii ciała. W okolicy oka jest ona kilkakrotnie cieńsza, dlatego często prześwitują przez nią drobne naczynia krwionośne, które odpowiadają za tzw. cienie pod oczami. Problem ten może dotyczyć osób w każdym wieku, ale zwykle nasila się wraz z upływem czasu, gdy skóra stopniowo traci gęstość i staje się jeszcze cieńsza.

Ponadto wokół oczu jest bardzo niewiele gruczołów łojowych, przez co obszar ten nie posiada dostatecznej ochrony w postaci sebum skórnego i jest szczególnie narażony na odwodnienie. Z kolei utrata wilgoci z tkanek sprzyja powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że to właśnie w okolicy oczu zwykle widoczne są pierwsze oznaki starzenia jest deficyt włókien kolagenu i elastyny.

Aby właściwie zadbać o skórę wokół oczu, należy ją przede wszystkim intensywnie i systematycznie nawilżać. Obszar ten potrzebuje również ochrony i delikatnego traktowania. Gdy natomiast pojawią się problemy, takie jak opadające powieki czy cienie pod oczami, można skorzystać z profesjonalnej pomocy, czyli zabiegów, jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna w Warszawie.

Jakie zabiegi estetyczne redukują cienie pod oczami?Cienie pod oczami to potoczne określenie zmiany zabarwienia skóry. Problem ten może wynikać z prześwitywania drobnych kapilar. Wówczas cienie przyjmują kolor niebieskawy, siny lub różowy. Osłabiona skóra pod oczami może mieć również barwę żółtą. Niekiedy cieniom towarzyszą obrzęki. Zdarza się też, że defekt ten wynika z utraty napięcia, zaburzeń mikrokrążenia, niedostatecznego odżywienia skóry, czy zmian pigmentacyjnych. Również mocno zarysowana dolina łez może dawać wrażenie cieni.

Zabiegi estetyczne, które sprawdzają się w przypadku obniżonej kondycji skóry pod oczami to m.in.:

  • Mezoterapia mikroigłowa - za pomocą mikronakłuć wprowadza się indywidualnie dobrane preparaty, np. koktajle odżywcze i nawilżające. Dodatkowo wykonane iniekcje stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co zagęszcza i wzmacnia skórę.
  • Lipotransfer - polega na iniekcji niewielkiej ilości odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej, która nadaje skórze gęstości, nawilża ją i odżywia.
  • Wypełniacze tkankowe - znajdują zastosowanie m.in. w przypadku widocznej doliny łez. W zależności od ich rodzaju stanowią dodatkowe ,,rusztowanie” dla skóry, a także stymulują ją dzięki właściwościom danego preparatu.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa - w trakcie procedury do skóry wprowadza się mikroigły emitujące fale radiowe. Zabieg m.in. pobudza produkcję kolagenu i napina skórę.
  • Laseroterapia - zabiegi inicjują termokoagulację białek, co ujędrnia tkanki, spłyca drobne zmarszczki stymuluje skórę do odnowy biologicznej.


Zabiegi stosowane w przypadku widocznie opadających powiekPrzy zaawansowanej wiotkości skóry zabiegi rewitalizujące mogą być niewystarczające. W takich przypadkach zastosowanie znajdują np. nici liftingujące. Wprowadza się je podskórnie w celu wytworzenia dodatkowego wzmocnienia dla skóry. Obecnie stosowane nici najczęściej są produktami rozpuszczalnymi. W trakcie wchłaniania uwalniają one składniki stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Z ich pomocą można m.in. zredukować zmarszczki przy kącikach oczu, unieść łuk brwiowy i poprawić napięcie skóry.

Za nadmiar wiotkiej skóry na powiekach mogą odpowiadać opadające brwi. Wówczas jedną z opcji jest ich lifting. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Polega on na podszyciu skóry do okostnej. Innym rozwiązaniem przy opadających powiekach jest blefaroplastyka. Procedura taka polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry, niekiedy wraz z tkanką tłuszczową.