Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 4391

Podtrzymała torbę z towarem, zaniżając jego ciężar. Nieuczciwa klientka odpowie za to przed sądem

Policjanci zatrzymali 65-letnią kobietę podejrzaną o oszustwo. W jednym ze sklepów w Bielsku-Białej kobieta podtrzymywała torbę z towarem, powodując zaniżanie ciężaru ważonego produktu. Oszustwo zauważyła kasjerka, która powiadomiła pracowników ochrony. Sprawczyni została zatrzymana. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podtrzymała torbę z towarem, zaniżając jego ciężar. Nieuczciwa klientka odpowie za to przed sądem
Podtrzymała torbę z towarem, zaniżając jego ciężar. Nieuczciwa klientka odpowie za to przed sądem · fot. Pixabay


We wtorek 17 października policjanci bielskiej "jedynki" zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego z marketów spożywczych o ujęciu klientki, która oszukiwała podczas robienia zakupów.

- Okazało się, że kobieta będąc na dziale samoobsługowym zważyła produkt, zaniżając jego wagę i jednocześnie cenę. 65-latka po zważeniu towaru uznała, że kwota do zapłaty jest zbyt wysoka. Zważyła więc go drugi raz, tym razem podtrzymując torbę z towarem, powodując zaniżenie ciężaru ważonych produktów. Następnie nakleiła metkę z zaniżoną o prawie połowę ceną na towar. Policjanci zatrzymali oszustkę, która usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Nieuczciwa klientka za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem - informuje asp. Ilona Michalczyk, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną możne ponieść osoba, która zmienia naklejkę - metkę, z ceną droższych towarów na tańsze lub dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną już ceną.
Oszustwo jest przestępstwem o którym mówi art. 286 kodeksu karnego. Należy pamiętać, że dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej
- wyjaśnia asp. Michalczyk.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.